Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Добрі справи не повинні завершуватися

Народна мудрість стверджує, що у добрих справах закладені прекрасні прояви душі людини. Саме у цьому мали змогу переконатися організатори та учасники проекту «Психолого-ресоціалізаційна підтримка літніх», що реалізовувався Жидачівським районним центром Суспільної служби України. Довгі роки цю громадську організацію очолював Степан Толох, який і став ініціатором проведення проекту в нашому районі. Проект проходив в рамках програми Фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» і мав на меті належно оцінити життєвий досвід літніх людей, у першу чергу жертв націонал-соціалізму, і передати його наступним поколінням, стимулював людей старшого віку та молодь активно включатися в громадську діяльність. Люди, які пережили сталінський тоталітарний режим та лихоліття війни, потребують не тільки допомоги. Їх життєві досягнення мають бути відзначені і враховані.

У ході роботи проекту постало актуальне питання про використання потенціалу вітчизняної соціальної системи і створення стійких структур допомоги жертвам нацизму і тоталітарного режиму на місцях. Цільова група проекту – остарбайтери, учасники війни, діти війни, репресовані та члени їх сімей. Для них організовувалися святкові заходи, гуртки за інтересами та обміну досвідом (рукоділля, кулінарії), екскурсії в музеї та поїздки у центри духовної віднови.

24 грудня минулого року у Жидачівській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 у форматі форуму за підсумками проекту відбулася зустріч волонтерів, бенефіціарів (людей літнього віку), практичних психологів, представників громадськості. У невимушеній обстановці запрошені мали змогу поділитися враженнями про хід проекту, труднощі і досягнення. Представники кожного мікроцентру розповідали про те, як починався проект, про перші перемоги, цікаві моменти. У кожному слові старшого покоління відчувалась подяка за турботу до літніх людей, щастя бути комусь потрібними, це батьківська турбота про майбутнє «своїх дітей», якими ми стали для них з першої зустрічі, дитяча безпосередність під час спогадів про дитинство (особливо про нього), це любов до рідного краю, беззаперечна віра в світле майбутнє України і в те, що вони це обов’язково побачать. Це був просто калейдоскоп почуттів. Часом неможливо було відразу продовжити розмову, надати слово наступному учаснику, бо саме в ці хвилини слухали спогади про минуле, різні нові історії, вірші, співаночки. Адже так звикли вони, що їх хтось охоче слухає, що комусь цікаві їхні спогади, не просто для «галочки», а тому (і за час проекту всі ми це зрозуміли) що найважливішим було все ж спілкування.

З сумом згадуючи, що проект завершується, ми переконувались, що вся вкладена у кожен захід – виступ, виріб рукоділля, поїздка в духовні, історичні чи культурні центри нашого краю – часточка добра обов’язково дасть свої паростки. І наші діти будуть і вже є милосердними, співчутливими, одним словом, небайдужими до тих, хто потребує допомоги, підтримки або, часом, просто доброго слова. А їхні душі стали благодатним ґрунтом для паростків добра.

Добрі справи не повинні завершуватися. Тепер літні люди нашого району зможуть знайти підтримку та розуміння в терцентрі соціальної служби, психолог якої була учасником проекту та має досвід такого спілкування.

Марія Павлова, Галина Пельо.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин