Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Як хочете впирайтеся, реформи все одно будуть»

Наприкінці минуло тижня в районі відбулася планова виїзна робоча колегія Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. У колегії брали участь заступник голови ЛОДА Ірина Романів, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Ростислав Ступницький, голова Жидачівської райдержадміністрації Сергій Коваль, голова районної ради Ігор Кос. Засіданню колегії передувала комплексна перевірка закладів охорони здоров’я Жидачівського району, а основними питаннями, що розглядались, були: «Про стан надання медичної допомоги у Жидачівському районі» та «Про роботу обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Журавно».

Про роботу наших закладів говорили багато і предметно як їх керівники, так і перевіряючі. Категорично коментували гості зі Львова факти, коли два сімейні лікарі приймають в одному кабінеті, коли при нормі 7 бригад екстреної допомоги працює 5, коли порушуються вимоги з охорони праці, коли неефективно використовується фонд ліжко-днів. І ще багато «коли, коли, коли». «Для чого вам ліжка, якщо нема чим лікувати? Як можна лікувати дитину за одну гривню?», - це ті запитання, які озвучувалися в залі, хоч всі добре знали, що відповіді на них немає і шукати її потрібно не у районі. Не сприймалися гостями пояснення, що район наш особливий як за своїм географічним розташуванням, так і мережею закладів охорони здоров’я, коли йшлося про оптимізацію мережі. «Як хочете впирайтеся, реформи все одно будуть»,- запевнила заступник голови ЛОДА Ірина Романів. Не погодились районні очільники і з пропозицією знести Ходорівську поліклініку. «Це гарне приміщення, - заявив Ігор Кос, - і в напрямку його збереження багато зроблено».

Та в цілому колегія визначила, що у районі здійснюється певна робота з реформування первинного рівня надання медичної допомоги, поліпшення рівня доступу населення до ПМСД, зміцнення матеріально-технічної бази ФАПів та сільських лікарських амбулаторій, реформування екстреної медичної допомоги та реалізації пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Проте залишається низка проблем: високий рівень загальної смертності населення та чоловіків працездатного віку, застаріла матеріально-технічна база медичних закладів, низькі щорічні показники виконання ліжко-днів акушерсько-гінекологічними відділеннями Ходорівської РЛ та Жидачівської ЦРЛ, які потребують подальшого вирішення.

Ольга БАРАН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин