Спрощений порядок отримання субсидій

2 жовтня 2013 року розпочався опалювальний сезон. З настанням прохолодної сирої погоди збільшується споживання газу, теплової та електричної енергії населенням. Зростають відповідно і видатки сімей на оплату житлово-комунальних послуг. Не допустити різкого зростання витрат сімейного бюджету на оплату житлово-комунальних послуг допомагає державна програма житлових субсидій.

Громадянин, який бажає отримувати субсидію на житлово-комунальні послуги, посвідчуючи свою особу паспортом, повинен подати довідку про доходи усіх працездатних осіб, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку) за останні шість місяців перед зверненням за субсидією. Це стосується також доходів від здавання земельних паїв в оренду.

Під час подання документів громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

На запит управління праці та соціального захисту населення організації, відповідальні за подання відомостей про забезпечення житловою площею та комунальними послугами ( розміри платежів), надають відомості для нарахування субсидій про фактичне витрачання за попередній період газу, води, електричної та теплової енергії за наявності засобів обліку.

Спрощення порядку надання населенню житлових субсидій не позбавляє громадян відповідальності за достовірність інформації, яку вони надають органам, що призначають субсидії.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянами свідомо подано недостовірні дані про їх доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого була надміру перерахована субсидія.

Суми субсидій, перерахованих (виплачених) надміру внаслідок подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, повертаються ними за вимогою органів, що призначають субсидії.

Крім того, відтепер наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не буде впливати на право на призначення субсидії.

Разом з тим, громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувані свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг.

Чинною залишається норма щодо припинення раніше призначеної субсидії за поданням житлово-експлуатаційних організацій, об'єднань (товариств) співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідної частки житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов’язаних із затримкою у виплаті заробітної плати, пенсії тощо, що підтверджується відповідними документами.

Л. Регусевич, керівник управління.

Надрукувати