З початку року на Жидачівщині народилося 328 нових мешканців

Впродовж першого півріччя поточного року на Жидачівщині народилося 328 нових мешканців (з них один випадок реєстрації мертвонародженого). Проте статистика свідчить, що за вказаний період зареєстровано 654 смертей (по Жидачеву - 73 актових записи), у тому числі 3 випадки реєстрації смертей до одного року.

За шість місяців 164 подружніх пар стали на рушничок щастя (з них 32 у Жидачеві).

На жаль, смертність у районі все ще перевищує народжуваність. І це сумно. Найчастіше реєструють смерть працездатних осіб віком від 40 до 50 років. Причинами смерті переважно є захворювання на рак і хвороби, що виникають через надмірне вживання алкоголю (наприклад, цироз печінки). Все більше сімейних пар наважуються народити третю дитину. Тепер батьки частіше звертають увагу на день ангела: на які іменини народилася дитина, так її й називають. Або ж називають подвійним іменем: так, як хотіли, і церковним.

Здійснили реєстрацію зміни імені (що відповідно до п. 1. ст. 28 «Ім'я фізичної особи» Цивільного кодексу України, де ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національних меншин, до якої вона належить) протягом 1-го півріччя 2013 року 13 громадянам. Проте знову маленьке «але»: вже за цей період зареєстровано 15 актових записів про розірвання шлюбу, а також проставлено відмітку про розірвання шлюбу, де відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 року № 2398-У1 рішення суду про розірвання шлюбу є остаточним, - 101 громадянину.

Причини розпаду шлюбів можуть бути непередбачувані. Доволі часто причиною розлучення подружжя є пияцтво чоловіка. Сьогодні жінки навіть із декількома дітьми не бояться залишитися самі, лише б позбутися благовірного, котрий через алкоголь руйнує сім'ю.

Але, незважаючи на наведені демографічні показники, ситуація у нашому районі досить складна навіть при державній фінансовій підтримці батьків новонароджених малюків. Попри це, причини, що спричиняють демографічну кризу, залишаються незмінними: важке економічне становище, нездорова екологічна ситуація, міграція населення (переважно за кордон). Саме ці чинники руйнують інститут сім'ї. І незважаючи на зміни у Сімейному кодексі України, які дають можливість нареченим добровільно ознайомлювати один одного зі станом свого здоров'я, кількість бажаючих розірвати сімейні стосунки через хворобу одного з партнерів не зменшується.

Л. Червона,

начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Надрукувати