Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Про дотримання вимог законодавства

Впродовж 2013 року прокуратурою Жидачівського району проведено 14 перевірок дотримання вимог норм земельного законодавства. За їх результатами внесено 10 подань на усунення виявлених порушень, за наслідками розгляду яких 7 службових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Причинами і умовами, що сприяли цим порушенням, є недостатнє та несвоєчасне опрацювання посадовими особами органів місцевого самоврядування та виконавчої влади району діючих нормативно-правових актів у сфері регулювання земельних відносин, неналежний контроль за діяльністю посадових осіб. Для прикладу, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», який прийнятий 06.09.2012 року та набрав чинності з 01.01.2013 року, встановлено, що право на розпорядження земельними ділянками комунальної власності реалізується після державної реєстрації цього права за відповідною територіальною громадою. Однак перед прийняттям рішень про надання у власність, користування чи оренду земельних ділянок органи місцевого самоврядування не реєстрували за собою право комунальної власності на вказані земельні ділянки. Як наслідок, з початку 2013 року, за результатами проведених перевірок та внесених документів реагування, прокуратурою району скасовано 11 та приведено у відповідність до діючого земельного законодавства три рішення органів місцевого самоврядування Жидачівського району.

Прокуратурою Жидачівського району за поточний період 2013 року за внесеними документами прокурорського реагування на виявлені порушення вимог норм земельного законодавства попереджено незаконне надання земель у власність, користування чи оренду орієнтовною площею 134 гектари та вартістю 3 млн 235 тис грн.

На підставі інформації, що надійшла з Державної інспекції сільського господарства у Львівській області про наслідки проведення перевірок на дотримання вимог земельного законодавства суб’єктами господарювання Жидачівського району, прокуратурою заявлено три позови в інтересах держави.

Також проведеною у лютому прокуратурою району перевіркою в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів встановлено, що службовими особами однієї із сільських рад Жидачівського району в 1995-2005 роках у порушення вимог ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.118 Земельного Кодексу України, якими передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сесії місцевих рад за заявою громадян, зацікавлених у приватизації земельних ділянок, що перебувають у їх користуванні, приймається рішення про передачу земельної ділянки у власність, були видані завідомо неправдиві рішення сесії сільської ради „Про передачу земельних ділянок у власність і постійне користування”. Фактично рішення сесії сільської ради не приймались, оскільки сесії сільської ради не проводилися та засідання виконкому не відбувалися. В результаті цього прокуратурою Жидачівського району зареєстровано кримінальне провадження у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за фактом вчинення службовими особами сільської ради кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

Данило Бугара,

прокурор прокуратури Жидачівського району.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин