Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У скільки обійдеться закордонний паспорт?

З 1 січня функції з виготовлення паспортів для виїзну громадян України за кордон передані до Державної міграційної служби України. Чи змінилася процедура його виготовлення, скільки коштує закордонний паспорт - про це та інше ми поцікавились у начальника Жидачівського районного сектору державної міграційної служби у Львівській області Ігоря Донецького.

 

- Тож, де можна виготовити паспорт для виїзду за кордон?

 

- Паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна виготовити у будь-якому територіальному підрозділі міграційної служби Львівщини не залежно від місця реєстрації.

Адреси територіальних підрозділів та відповідні роз'яснення є на сайті ДМС України www.dmsu.gov.ua. Окрім того, графіки роботи територіальних підрозділів міграційних служб у Львівській області широко розповсюджені в Інтернеті з відповідними роз'ясненнями. До прикладу, можна просто набрати в пошуковику: графік прийому та видачі документів на виготовлення паспортів громадян України для виїзду за кордон територіальними підрозділами Головного управління ДМС України у Львівській області.

- Чи змінилась оплата за виготовлення закордонного паспорта?

- Оплата не змінилась.

Вартість послуги з виготовлення паспорта громадян України для виїзду за кордон становить:

• держмито - 170 грн (у разі оформлення за кордоном - за тарифом консульського збору);

• вартість послуг - 87,15 грн;

• вартість бланка - 120 грн.

У разі термінового (протягом 10 днів) оформлення:

• держмито - 340 грн;

• вартість послуг – 174,30 грн;

• вартість бланка - 270 грн.

- Які документи необхідно надати для виготовлення закордонного паспорта?

- Ви повинні надати у територіальну міграційну службу для виготовлення паспорта громадянина для виїзду за кордон такі документи:

заява, в якій зазначаються відомості про заявника - прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), телефон. Заява оформляється під час подачі документів працівником підрозділу ДМС України;

3 платіжні документи (квитанції) з відміткою банку, відділення поштового зв'язку або коду проведеної операції про оплату вартості перелічених вище послуг;

паспорт громадянина України, а для особи, яка не досягла 16 років, - свідоцтво про народження (після прийняття документів повертаються одержувачеві послуги);

копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті;

військовий квиток або документ, що його замінює (для чоловіків від 18 до 25 років, які відслужили строкову військову службу), або довідка відповідного військового комісаріату щодо можливості виїзду з України (для чоловіків віком від 18 до 25 років, які підлягають призову на строкову військову службу).

Для оформлення другого паспорта/проїзного документа чи одночасного оформлення двох паспортів/проїзних документів громадянин додатково подає заяву, в якій обґрунтовує необхідність здійснення регулярних поїздок за кордон (наприклад: здійснення пасажирських чи вантажних перевезень, участь у спортивних змаганнях чи концертно-театральних гастролях, підприємницька, туристична чи журналістська діяльність тощо). При одночасному оформленні двох паспортів/проїзних документів подаються дві заяви-анкети з одним примірником необхідних документів кожна.

- Якщо у нашому районі немає відповідної техніки, що можна зробити, щоб по кілька разів не їздити за десятки кілометрів для того, щоб правильно підготувати документи?

- Звернутись у найближчий територіальний підрозділ ДМС України у Львівській області. У кожному з них є фахівець з цього напрямку, який зобов'язаний допомогти підготувати вам повний пакет документів і уже з готовими документами під'їхати до підрозділу, що ви обрали, де є відповідна техніка, щоб сфотографуватись і здати документи.

- Де, в такому разі, платити за послуги?

- За послуги сплачувати за реквізитами того територіального підрозділу, де ви здаєте документи та проводите фотографування. Їх вам нададуть й у тих підрозділах, де готуватимуть пакет документів.

- Чи доведеться знову їхати за десятки кілометрів, щоб отримати паспорт?

- Ви можете отримати паспорт як у тому міграційному підрозділі, що є за місцем вашої реєстрації, так і у тому, де здавали документи. Варто лише зазначити це у заяві оператору.

- Чи потрібно фотографуватись у фотоательє для вклейки фотографії у паспорт для виїзду за кордон?

- Ні, фотографування відбувається у міграційному підрозділі, де є автоматизоване робоче місце оператора вводу даних вузла місцевого рівня Державної інформаційної системи України. Вартість цієї процедури входить у вартість послуг і не потребує додаткової оплати. Звичайне фото не приймається, через те, що паспорти виготовляють у Києві, на підприємстві ЄДАПС, куди з Львівської області передається інформація оператором у електронному вигляді за відповідною технологією.

- Якщо подати документи на виготовлення закордонного паспорта, це буде новий біометричний чи такий, що видавали останні роки?

- Наразі прийнятий лише Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Щодо цього закону Кабмін України має прийняти нормативно-правові акти, необхідні для його реалізації, передбачити фінансування тощо. Цей підготовчий процес вимагає певного часу.

У Державній міграційній службі України роз'яснили, що документи, що містять біометричні дані, є швидше правом, аніж обов'язком громадян. Саме тому сьогодні у міграційних підрозділах виготовляють документи звиклого зразка, які будуть дійсні до кінця терміну їх дії, передбаченого законом. До прикладу, паспорти громадян України для виїзду за кордон - 10 років. Про початок виготовлення документів, що містять біометричні дані, у Державній міграційній службі обов'язково повідомлять.

На що варто звернути увагу!

* Коли Ви заповнюєте документи уважно вичитуйте правильність написання прізвища латинським шрифтом. Перевіряйте його сумісність з написанням у інших документах, до прикладу - у водійському посвідчені. Підписуючи правильність написання, ви даєте на нього юридичну згоду, а потім з'ясовується, що у інших документах латиною написано інакше, і для виїзду за кордон якийсь з цих документів уже буде сумнівним. Виправлення у закордонних паспортах неможливі. Вам доведеться виготовляти повий паспорт і знову витрачати гроші. Будьте уважні!

* Послуги ДП «Документ» є консультаційними. Тому не є обов'язковими. За вами вибір - користуватись ними чи ні.

Адреса та графік роботи Миколаївського районного сектору ГУ ДМСУ у Львівській області, де найближче розташовано ДІС для виготовлення паспортів громадян України для виїзду за кордон: м. Миколаїв, вул. Чайківського, 18 (приміщення Укрпошти).

Графік роботи:

понеділок - вихідний день

вівторок - з 9.00 до 18.00

середа - неприймальний день

четвер - 9.00 до 18.00

п'ятниця - 10.00 до 19.00

субота - 9.00 до 13.00

обідня перерва - 13.00-14.00.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин