Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Ви спершу головні дороги поремонтуйте, а то ні проїхати, ні пройти…»

21 травня на нараді при Жидачівській РДА обговорювали стан фінансування робіт із ремонту та утримання комунальних доріг. Близько мільйона гривень, що знаходиться на рахунках місцевих рад, досі не використано.

За головуванням заступника голови РДА Володимира Пришляка, представників фінансового управління та казначейства за участю голів місцевого самоврядування відбулася нарада, на якій обговорювали ситуацію із коштами державної субвенції, що надійшли на рахунки місцевих рад і досі не використані. Також йшла мова про катастрофічний стан доріг районного та державного значення.

 

Як зауважив Володимир Пришляк, попри кепську ситуацію із основними дорогами району держава все ж виділяє кошти на ремонт та утримання доріг комунальної власності. Цьогоріч до району надійшла немала державна субвенція місцевим бюджетам – більш як 1 млн 928 тис грн та субвенція обласному бюджету – більше 1 млн 640 тис грн.

 

Субвенція державного бюджету місцевим розподілена ще з початку року. Структура її виглядає наступним чином: Баковецька - 13,4 тис, Бортниківська - 20,9 тис, Вербицька - 43,9 тис, Вільховецька - 10,3 тис, Вибранівська -17,9 тис, Володимирцівська - 32,5 тис, Грусятицька - 25,7 тис, Дев’ятниківська - 9,5 тис, Жирівська - 38,0 тис, Загірочківська - 14,9 тис, Зарічанська - 44,9 тис, Зарічненська - 41,8 тис, Кніселівська - 10,3 тис, Лівчицька -13,5 тис, Любшанська - 24,4 тис, Млиниська - 20,1 тис, Молодинчецька - 11,8 тис, Монастирецька - 39,0 тис, Облазницька - 24,5 тис, Отиневицька - 29,5 тис, Піддністрянська - 25,3 тис, Рудянська - 22,2 тис, Сидорівська - 14,0 тис, Соколівська - 8,6 тис, Чертізька - 12,4 тис, Чорноострівська - 30,8 тис сільські ради та Новострілищанська селищна рада - 17,1 тис гривень. Ці кошти ради можуть використати на поточні ремонти доріг. Загальна сума – 617,2 тис грн.

На капітальний ремонт доріг кошти отримають чи вже частину отримали такі ради: селищні - Гніздичівська - 99,3 тис та Журавнівська – 229,9 тис грн, міські – Жидачівська - 471,9 тис, Ходорівська - 212,4 тис, сільські – Бережницька - 56,4 тис, Вільховецька - 175,3 тис та Мельницька - 66,2 тис грн. Всього капітальні трансферти становлять 1311,4 тис грн.

Кошти частково або повністю вже надійшли на рахунки 19 місцевих рад.

Крім цього, до району мають надійти кошти із субвенції з державного бюджету для обласного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг комунальної власності. Загальна сума – 1 млн 640 тис грн. Станом на 16 травня 2013 року надійшли кошти на рахунки селищних рад Нових Стрілищ (вул. Львівська) – 181,7 тис грн при запланованих 319 тис та Гніздичева (вул. Привокзальна) – 70 тис грн при запланованих 379,346 тис. Також Ходорівська міська рада отримала перший транш у розмірі 185,7 тис грн при запланованих 524,9 тис. По Ходорову за ці гроші заплановано провести поточні ремонти вулиць Чорновола та 16 Липня по 290 та 234,9 тис грн відповідно.

Ще очікують на кошти Журавнівська селищна рада, де до капітального ремонту запланована вул. Дорошенка. Для цих потреб цьогоріч має надійти 307,62100 тис грн (при повній вартості робіт у 735,02160 тис). Також фінансування очікує і Жидачівська міська рада (вул. Б. Лепкого). На капітальний ремонт цьогоріч очікують отримати 109,433 тис грн (загальна вартість робіт – 747,586 тис).

Для того, щоб краще роз’яснити ситуацію із фінансуванням, на нараду запросили начальника управління державного казначейства у Жидачівському районі Юрія Гаранчука та начальника відділу доходів бюджету, фінансів ЖКГ, транспорту, зв’язку, інвестиційних, природоохоронних та інших програм виробничої сфери фінансового управління Олександра Банзерука, які роз’яснили сільським та селищним головам ситуацію із коштами, що вже є на рахунках, та процедуру їх використання. Крім цього, Олександр Банзерук поінформував про ситуацію із державними коштами, які виділялись на ремонт та утримання комунальних доріг у 2012 році. За його словами, кредиторська заборгованість у розмірі 261 тисячі погашена, 330 тисяч було повернуто в обласний бюджет, і на сьогодні практично всі кошти є знову на рахунках відповідних місцевих рад, а з наступного тижня буде відома процедура їх використання.

Із цьогорічної державної субвенції не використаними місцевими радами залишається близько мільйона гривень. Заступник голови РДА зобов’язав голів сільських, селищних та міських рад у найкоротші терміни подати пакет документів до державного казначейства для проведення розрахунків.

Наразі проблеми у пошуку підрядних організацій для проведення робіт немає - у районі їх чотири: філія Жидачіврайавтодор, ТзОВ «Шляхбудсервіс», «Вікторія-транс» та «Валтасар». Тож голови місцевих рад можуть обирати будь-кого, райдержадміністрація не втручатиметься у цей процес, додав заступник голови РДА.

Щодо фінансування робіт із ремонту та утримання комунальних доріг у голів місцевих рад запитань особливих не виникало, окрім як у селищного голови Журавна Василя Вітра, який цікавився, чи доцільно буде ремонтувати дороги в грудні, адже саме на цей період припадають бюджетні призначення для селищної ради. На що йому відповіли, що помісячне планування залежить від державного бюджету, тому всіх поставити на квітень-червень не можуть. Про те намагаються, щоб ради, які отримували кошти наприкінці року, наступного року отримували їх раніше.

Цьогоріч задоволена роботою філії Жидачівського райавтодору залишилась сільський голова с. Бортник Надія Глосніцька. За її словами, завдяки працівникам райавтодору вдалося привести до нормального стану гравійні дороги по селах.

Вдосталь висловлювалось обурення з приводу жахливого стану доріг районного значення. Конкретної відповіді, коли ж головні магістралі району будуть відремонтовані, голови місцевих рад так і не почули. Як повідомив В. Пришляк, 20 травня, в області на апаратній нараді заслуховували ситуацію у Жидачівському районі, де голова РДА Сергій Коваль детально розповів про проблему доріг. Також В. Пришляк, зауважив, що автодорога Журавно – Жидачів - Миколаїв із 1 січня 2013 року набула державного статусу, тож надій на те, що вона все ж буде відремонтована, тепер з’явилося більше.

Сільський голова с. Облазниці Станіслав Стрийський додав, що територією його ради проходять у більшості дороги районного значення, але від того вони не стають кращими. По них вже неможливо навіть ровером проїхати, додав війт.

Про те, що комунальні дороги потребують не лише ремонту, а й належного утримання, особливо в зимовий період, нагадав учасникам наради заступник голови РДА. Тож Володимир Пришляк радить головам вже від сьогодні знайти можливість зарезервувати чи кошти чи паливо на осінньо-зимовий період. Сільський голова с. Заріччя Микола Хомин при цьому нагадав, що на одному із засідань Асоціації сільських, селищних рад Жидачівського району голова РДА обіцяв видати розпорядження, яким зобов’язати відповідні управління РДА допомогти головам місцевих рад знайти механізм вирішення такої проблеми.

Наприкінці наради заступник голови РДА порадив головам місцевих рад помалу готувати план доріг, які мали б ремонтувати у наступному році, щоб у свою чергу керівництво Жидачівської РДА змогло завчасу подати заявку на фінансування.

Сільський голова с. Баківців озвучив прохання жителів хутора Закривець до керівництва району. Люди хочуть, щоб до їхнього хутора хоча б двічі на день приїжджала маршрутка, оскільки досі сполучення із «цивілізацією» в них не було. Із Закривця до школи щодня добираються троє школярів, та й селянам швидше й легше було б до сусідніх сіл чи району дістатися. На що Володимир Пришляк зауважив, що розглянуть таку можливість і відреагують на письмове подання сільського голови.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин