Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Вода - найважливіша із земних стихій

22 березня людство відзначає Всесвітній день водних ресурсів, проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї Об’єднаних Націй. Вода, наче невгамовна трудівниця, бере участь у всіх сферах нашої господарської діяльності та робить життя більш легким і приємним.

Питання кількості та якості в першу чергу питної води з кожним роком стає все більш актуальним. За прогнозами вчених, до 2025 року більше третини жителів планети зіткнуться з проблемою нестачі чистої прісної води. Втім, вже сьогодні багато жителів Землі, причому не тільки в країнах, що розвиваються, відчувають дефіцит доброї питної води. У багатьох регіонах її якість значно погіршилася в результаті забруднення її промисловими, комунальними і сільськогосподарськими відходами.

На жаль, і наш Прикарпатський регіон, який славиться своїми цілющими запасами мінеральних лікувальних вод, «стоїть на порозі» загальносвітових тенденцій погіршення якості та зменшення запасів питної води. Про це «говорять» пересихаючі криниці наших краян, про це «кричать» забруднені струмки і потоки, про це «благають» завалені сміттям яри і балки.

І на сьогоднішні немає важливішого завдання для влади, для громади, для кожного пересічного громадянина як збереження та відновлення водних запасів регіону.

Що для цього необхідно зробити першочергово?

Підприємствам, організаціям, установам, приватним забудовникам зменшити та поступово припинити скид неочищених стоків у відкриті водойми, яри, балки, інші пониження місцевості.

Органам місцевого самоврядування, державної влади, громадським організаціям вживати всіх можливих заходів по припиненню забруднень води, надавати допомогу по влаштуванню автономних очисних систем, елементарних біологічних відстійників, впроваджувати інші заходи по недопущенню прямих неочищених скидів у водойми.

Програма «Питна вода у Жидачівському районі» повинна стати пріоритетною для влади.

Кожен житель як свідома людина, християнин повинен зробити хоча б одну елементарну справу для покращення водних ресурсів і тим самим залишити шанс на існування прийдешнім поколінням.

Давайте всім миром відродимо і захистимо водний фонд – справжню красу Прикарпаття, будемо пити смачну і чисту, як сльоза, воду! Країна розквітне, ми самі станемо кращими, повіримо в себе і в майбутнє держави.

В. Горбай,

начальник відділу водних ресурсів Жидачівського управління водного господарства.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин