Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Вирішувати проблеми потрібно спільно

Під час візиту до району голови Львівської обласної ради Петра Колодія голови місцевого самоврядування мали нагоду безпосередньо висловити перед обласним очільником проблеми своїх територій. Для багатьох ці проблеми, такі як дорога, працевлаштування, земельні питання, спільні.

Зокрема сільський голова с. Бережниці Гнат Кухта порушив проблему розмежування земель комунальної та державної власності, зокрема в частині укладення договорів оренди на землю, що знаходиться за межами населених пунктів і перебуває у віданні райдержадміністрацій. Неузгоджені колізії між різними гілками влади в укладанні договорів оренди позбавляють місцеві бюджети левової частки доходів, зазначив сільський голова.

Також Гнат Кухта порушив проблему зайнятості сільського населення. З прийняттям нового закону про працю фактично незайняте сільське населення, яке має у власності земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, автоматично вважається працевлаштованим. Такий власник господарства позбавлений можливості зареєструватися у центрі зайнятості як безробітний. Хоча, зазначає сільський голова, всі розуміємо, що вижити сімї із 20 сотих землі фактично неможливо. Така норма закону лише приховує реальний стан безробіття у державі.

Петро Колодій зазначив, що в обласній раді знають про ці проблеми. й неодноразово депутатами подавались пропозиції щодо їх врегулювання, зокрема і щодо законодавства про працю. Проте досі такі ініціативи не бралися до уваги. Можливо, висловив сподівання голова обласної ради, народним депутатам від Львівщини вдасться змінити ситуацію. Щодо земельних питань, то в цьому напрямку обласна рада теж робить все від неї залежне, щоб пришвидшити цей процес.

Міський голова м. Жидачева Володимир Левко, окрім звернення щодо виплати заборгованих коштів за вже виконані роботи, а це ремонт доріг, газифікація, каналізування міста, подав пропозиції до обласної програми соціально-економічного розвитку на 2013 рік. Також мер просив змінити підхід до розподілу бюджетних призначень, щоб не виходило так, що в бюджеті на капітальний ремонт дороги закладено 470 тис грн, але кошти планують від лютого до серпня. Таким чином майже не лишається часу на освоєння цих коштів. А це спричиняє у свою чергу різні перевірки контролюючих органів.

Якщо народним депутатам від Львівщини не вдасться переконати парламент у потребі внесення змін до Бюджетного кодексу, то така ситуація із фінансуванням може спостерігатися й у 2013 році, зауважив Петро Колодій. Що ж до заборгованості, то сьогодні обласна держадміністрація готує остаточну суму, й обласна рада її затвердить. Із цим проблем не виникне, запевнив Петро Колодій.

Сільський голова с. Соколівки Софія Ткач просила співфінансування від обласної ради на завершення газифікації Соколівської сільської ради, де негазифікованими досі залишаються два села. Голова обласної ради порадив шукати альтернативу газу, оскільки, за його словами, держава не виділяє на це коштів, рамкових угод не виконують і представники компанії «Накнафтогаз».

Знову голови місцевих рад порушували питання, що набило вже оскомину, катастрофічного стану доріг державного значення Миколаїв - Калуш та дороги, що з’єднує Новий Розділ, Піддністряни, Кам’яне, Ходорів.І закликали обласних очільників лобіювати вирішення цієї проблеми на рівні Києва.

Сільський голова с. Жирова Микола Нагірняк нагадав усім про наближення весни, а з нею і повеней та паводків, зазначивши, що територія Жирівської сільської ради потерпає чи не найбільше, оскільки через її землі протікає одразу дві найбільші ріки району Дністер і Стрий.

Запитань та проблемних питань назбиралось багато, проте час зустрічі вичерпався, так і не озвученими залишились питання відновлення роботи комунальних аптек, зокрема в смт. Нових Стрілищах.

По завершенні зустрічі Петро Несторович відповів на запитання «Нового часу»

- На нині, облрада працює без заступників голови. Чи ведуться консультації, може назвете якісь прізвища?

- Ведуться консультації. Поки що нічого конкретного не можу сказати.

- В Інтернеті з’явилася інформація, що куратором нашої області від Кабінету Міністрів є міністр оборони? Що «куруватиме» оборонний міністр на Львівщині?

- Куратор по області? Жодної інформації не маю. Що таке куратор? Що воно дасть нам? Чим він уповноважений. Щоби був від цього ефект, він має мати якісь повноваження, мати якийсь ресурс. Ми не бачимо ні повноважень, ні ресурсу, ні механізмів, якими би він міг поліпшити, як куратор, ситуацію в області.

- Чи можна розраховувати хоч на 2014 рік, що все таки бюджет Львівської області з приходом досить великої кількості представників області у Верховну раду поліпшиться?

- Я впевнений, що він має поліпшитися. Все ж таки нам би хотілося, щоб була більшість опозиційних сил, щоб вони з опозиційних перейшли до влади. Думаю, що ті політичні сили, які зараз представлені у Верховній Раді України, вони зможуть сформувати більшість. Якщо ж не зможуть, то я думаю, що вони, як опозиція, зможуть дати серйозний опір тій владі, не допустити антиукраїнських законів, які сьогодні приймаються у Верховній Раді.

- Як би ви двома словами охарактеризували співпрацю з обласною адміністрацією?

- З обласною державною адміністрацією співпраця в площині політики неможлива, адже адміністрація - це є вертикаль діючої влади, яка має зовсім інший політичний вектор, від того, що представлений в опозиційних політичних силах. Щодо програм, реформ в економічній площині, щодо методів поліпшення ситуації в області, покращення умов життя наших громадян, ми готові співпрацювати. І в цьому напрямку будемо робити все для того, щоб життя громадян, громад поліпшилося.

- Ваші особисті стосунки з Костюком?

- Чисто ділові.

- Ви приїхали в наш район, зустрілися з керівництвом, представниками органів місцевого самоврядування, почули проблеми, в тому числі і ті, які потребують нагального вирішення і допомоги обласного бюджету, зокрема це стосується цієї злощасної дороги на Журавно. Допоможете?

- Я, як голова обласної ради, до всіх районів ставлюся однаково, буду однаково ставитися і однаково відстоювати права всіх громад від найменшого села до найбільшого району. І якщо в нас будуть такі підходи, ми зможемо поліпшити ситуацію. Щодо доріг я говорив сільським головам, що сьогодні ті підходи до їх ремонту є неправильними. Якщо ми хочемо щось дійсно серйозне зробити, то тоді потрібно акумулювати кошти і робити капітальні ремонти по напрямах. Викидання на ямковий ремонт по 10-15 тисяч - це справді гроші в болото.

Оксана ФРАНКІВ, Андрій ДАНИЛИЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин