Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Михайло Костюк вивчав перспективи Жидачівщини

10 січня голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк, відповідно до затвердженого графіку, провів особистий виїзний прийом громадян у Жидачеві. Згідно із попереднім записом на прийом до керівника області звернулось 12 мешканців, але фактично прибуло і було прийнято 17 осіб.

Основні проблеми, з якими цього дня звертались жителі району, стосувалися сприяння у виділенні коштів для завершення будівництва та ремонту об’єктів соціально-культурного призначення, газифікації населених пунктів, ремонту доріг, соціального захисту багатодітних сімей та осіб похилого віку, надання матеріальної допомоги для лікування.

Серед питань, які потребували негайного втручання голови облдержадміністрації, варто виокремити завершення будівництва Гніздичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яке було розпочате ще в 1990 році. Жителі району розповіли про те, що існуюча школа у смт. Гніздичеві переповнена, адже у ній вчаться діти ще з чотирьох сусідніх сіл, а навчання відбувається у дві зміни. Михайло Костюк взяв під особистий контроль вирішення цього питання. Він зазначив, що завершення першої черги будівництва школи буде профінансоване за спільні кошти місцевих та державного бюджетів (на це необхідно близько 10 млн грн.).

Окрім цього, жидачівці клопотали про вирішення питань щодо надання субвенційних коштів для ремонту доріг, благоустрою територій, а також очистки канав та прибережних смуг.

Під час відвідин підприємства «Монді Пекеджінг Бегс Юкрейн» голову ОДА зацікавило питання впровадження на території регіону Львівщини екологічного проекту щодо заміни поліетиленових пакетів, які нині використовуються на кожному кроці і які є найбільшою екологічною бідою (фактично такий матеріал десятиліттями не піддається впливу атмосферних явищ, тим самим засмічуючи великі території), на паперові. Підприємство «Монді Пекеджінг Бегс Юкрейн» має потужності і технології переходу з поліетилену на паперові мішечки та сумки. Як зазначив у розмові з головою ОДА керівник… , ця пропозиція буде донесена до власників підприємства.

Також під час особистого прийому міський голова м. Ходорова та сільський голова с. Вербиці висловили подяку голові ОДА М. Костюку від мешканців територіальних громад за оперативно надану допомогу з ліквідації стихійного лиха, яке сталося 9 червня 2012 року.

У робочому варіанті, в дорозі, Михайло Костюк відповів на запитання нашого часопису:

- Серед тих питань, які виникали у розмові з керівництвом району та мешканцями, на вашу думку, яка найбільша проблема в районі?

- Хочу сказати спочатку про перспективи Жидачівщини. Я вважаю, що в районі є дуже велика перспектива розвитку села. Є земельний ресурс, є багато невикористаних земель, є землі запасу в сільських радах. Маю надію, що є бажання селян організувати сільське виробництво. Тому, думаю, для Жидачівщини розвиток села – це пріоритет номер один.

З того, що я почув, можу сказати, що у районі добре йде робота по реформі освітньої галузі. Звичайно, ми будемо обов’язково допомагати по впровадженню проектів, де є співфінансування громади з обласного бюджету.

- Можна сподіватися, що після вашого приїзду район отримає додаткові кошти?

- Район сам повинен своїми ініціативами, своїми цікавими проектами оптимізовувати нас на ці речі. Сьогодні основним своїм завданням ставлю відродження села. Це газифікація, це обов’язково впорядкування земельного ресурсу, це розвиток дрібного сільськогосподарського виробництва і сільських кооперативів. Паралельно з цим треба говорити про оптимізацію системи шкіл, про шкільний автобус.

- А відродження села можливе з такими дорогами?..

- Ми не подолаємо бездоріжжя в один момент. Надто довгий час нічого капітального не робилося. Нині буде відбуватись концентрація ресурсу для локального вирішення завдань, а не розпорошення ресурсу на великі обсяги, бо це той варіант, коли гроші кидають у болото.

- На що цього року можна сподіватися з добудовою Гніздичівської школи?

- Бачу у вирішенні цього питання ініціативу громади. Сьогодні на зустрічі запропонував такий тристоронній формат: долучається місцевий інвестор з невеликими ресурсами, місцева громада мобілізує людей на виконання громадських робіт, район передбачує кошти на будівництво, а ми будемо шукати головну частину ресурсу.

- Як обласний керівник, яку оцінку дасте керівнику виконавчої влади району Сергію Ковалю?

- У нас, на мою думку, сьогодні є ефективна співпраця, є розуміння, є здорова критика, є здоровий діалог між двома гілками, і я б не хотів, щоб цей баланс мінявся.

Розмовляв Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин