Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Рух «ЧЕСНО» презентував у Жидачеві перші підсумки ЧЕСНОметра

28 народних депутатів відреагували на результати після оприлюднення 23 липня перевірки, проведеної Рухом «ЧЕСНО».

 

Так, 87 парламентарів не відповідають критерію «Відсутність порушень прав і свобод людини», 424 - порушують конституційну вимогу щодо особистого голосування. Наразі 270 народних депутатів не відповідають критерію «Непричетність до корупційних дій». 30 депутатів опублікували свої декларації про доходи і майно. У підсумку ЧЕСНОметр містить 97 декларацій народних депутатів. Це оновлені дані результатів дослідження депутатів Громадським рухом «ЧЕСНО».

 

Дані ЧЕСНОметра про відповідність депутатів критеріям доброчесності надалі постійно змінюватимуться, відповідно до нової інформації, що надходить від самих парламентарів, журналістів та громадян. Так, ЧЕСНОметр виявив ще 2 недоброчесних депутатів - Миколу Томенка та Олександра Гудиму. Натомість один депутат потрапив у доброчесні - Василь Деревляний.

Відсутність фактів порушень прав і свобод людини, незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців, непричетність до корупційних дій, прозорість задекларованих доходів і майна та їх відповідність способу життя, особисте голосування в парламенті, участь у засіданнях парламенту й роботі комітетів – за такими простими і зрозумілими критеріями Рух «ЧЕСНО» проводив перший етап «фільтрації» наразі чинних нардепів. Наступний етап ЧЕСНОметра передбачає вже аудит кандидатів у народні депутати.

7 серпня у сесійній залі районної ради співкоординатори Громадського руху ЧЕСНО в Львівській області Остап Стахів та Олена Дмитрієнко на запрошення координаційної ради руху в Жидачівському районі презентували перші результати ЧЕСНОметра та розповіли про діяльність самого руху. Не проігнорували цієї події голова райдержадміністрації Сергій Коваль, заступник голови районної ради Марія Стеців, начальник відділу районної ради по роботі з територіями та громадськими організаціями, член ГО «Удечівна» Віра Янклевич, представники політичних партій «За Україну» Марія Турченяк, «УДАР» Микола Шумельда, директор громадської приймальні «Добре серце» О. Канівця Уляна Савицька, представники громадських організацій «Небайдужі» Ігор Ожиївський, Богдан Бойчук, Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» Володимир Гаврон, «Історико-краєзнавче товариство «Дзвін» Галина Козяр , «Рух громади в с. Рогізно» Марія Чорна.

Учасників презентації цікавило, хто є засновником громадського руху «ЧЕСНО», чому саме такі критерії визначені для оцінки доброчесності нардепів та кандидатів у народні депутати, а також. наскільки дієвими будуть результати ЧЕСНОметра після затверджених списків, чому рух «ЧЕСНО» так пізно розпочав фільтрацію списків політичних сил. На це Остап Стахів зауважив, що свою роботу Рух розпочав ще у квітні-травні, було підписано угоди з низкою політичних партій, де серед іншого партія взяла на себе зобов’язання відкрити свої списки до початку реєстрації у ЦВК. За словами Остапа Стахіва, жодна політична сила цього пункту угоди не дотримала. Попри це ЧЕСНОметр вже починає виконувати функцію пам’яті, тобто суспільство починає пам’ятати недоброчесних представників влади, а отже робитиме належні висновки. Також Остап Стахів зазначив, що рух «ЧЕСНО» продовжуватиме свою діяльність і після виборів 28 жовтня.

Що ж до роботи координаційної ради руху в Жидачівському районі, то незабаром на Жидачівщині відбудеться презентація «стовпа ганьби», а 30 вересня у райцентрі у рамках акції «ЧЕСНО фільтруй раду» побуває «Вільний мікрофон» від львівського телеканалу ZIK.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин