Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Водії дотримуватимуться графіків руху, а влада обіцяє впоратись із ремонтом автодоріг

Про дотримання перевізниками графіків руху, можливість відкриття нових маршрутів та порушення прав пільговиків обговорювали учасники координаційної ради з безпеки руху та пасажирських перевезень, що відбулась 8 червня у Жидачівській РДА.

Проблема пасажирських перевезень у районі не нова, до неї періодично повертаються, залежно від кількості скарг мешканців району. Проте особливих зрушень досі не відчувалося: водії як не дотримувались графіків руху на окремих маршрутах, так і не дотримуються, як і не зовсім охоче беруть у салон маршруток пасажирів пільгових категорій. Не кажучи вже про технічний та санітарний стан транспорту, стан автомобільних доріг, облаштування автостанцій та зупинок пасажирського транспорту, що не залежить вже від перевізників, а є прерогативою влади усіх рівнів й відповідних служб.

Так було досі, але так не має бути надалі. Це було головним лейтмотивом зустрічі представників влади та перевізників. Вели нараду перший заступник голови райдержадміністрації Роман Гриців спільно із заступником голови районної ради Марією Стеців.

На запрошення керівництва району в нараді взяли участь представники області: заступник начальника служби автомобільних доріг у Львівській області Ю. Безпалов, інженер відділу ЯТКТН А. Залинський, керівник управління розвитку інфраструктури Львівської ОДА В. Чайко. Не проігнорували засідання координаційної ради й перевізники. Прибули заступник директора ТзОВ «Стрийське АТП», ПП «Самофал», ПП «Транс-Спорт», ТДВ «Миколаївське АТП-14627», ТзОВ «Жидачівавтотранс». Також у засіданні взяли участь працівники управлінь РДА та районної ради, начальник ВДАІ Жидачівського РВ ГУМВСУ В. Шийка, сільські та селищні голови Лівчицької, Рудянської, Вільховецької, Зарічанської сільських та Гніздичівської селищної рад.

Під час наради порушувались проблеми відсутності прямого сполучення на відтинках Волиця-Гніздичівська, Дем’янка-Лісна– Заріччя–Жидачів. За попередньою узгодженістю між перевізниками та владою розглядається можливість відкриття окремого маршруту, що охоплюватиме згадані населені пункти. Також подано пропозицію маршрут Вибранівка–Львів–Чорний Острів продовжити до Ходорова.

Керівництво району зобов’язало перевізників дотримуватись умов договорів і не порушувати графіки курсування маршруток, зокрема це стосується сполучення Львів–Прибілля, до с. Лівчиць у вихідні дні, Стрий–Жидачів через Облазницю, Лівчиці–Гніздичів не обслуговуються у достатній мірі. Сільський голова Лівчиць С. Водка, зазначив, що для мешканців сільської ради це велика проблема, дуже важко добиратись не лише до райцентру, але й до Львова. Також сільський голова нарікає на непостійність курсування маршруток, а це збиває з пантелику людей. Неодноразові звернення від мешканців Гніздичева із цієї проблеми приходили й на адресу часопису «Новий час», також зареєстровано два депутатські звернення. Селищний голова Гніздичева наполягає на здійсненні сполучення Гніздичева із Львовом, оскільки з відміною деяких поїздів дістатись до обласного центру стало вкрай важко.

Перевізник «Жидачівавтотранс», що обслуговує цей маршрут, у свою чергу вказує на збитковість таких рейсів, тим паче, що, за його словами, через Лівчиці та Гніздичів маршрутки їздять шість разів на день. Також директор «Жидачівавтотрансу» зауважив, що його водії дотримуються графіку, який погоджений сільським головою Лівчиць. Перший заступник голови РДА зобов’язав перевізників та голів місцевого самоврядування узгодити розклад руху й маршрут курсування пасажирського транспорту на цій території.

Протягом місяця керівництво «Жидачівавтотрансу» зобов’язалось продовжити курсування маршруток на відтинку Корчівка–Жидачів–Новий Розділ, Жидачів–Калуш. Двоє перевізників, мають узгодити між собою, хто ж здійснюватиме перевезення пасажирів за маршрутом Гніздичів–Покрівці.

Є проблеми із перевезеннями на маршруті Стрий–Жидачів через Йосиповичі (обслуговує Стрийське АТП). Сільський голова с. Руди В. Гебра запропонував продовжити маршрут до Руди та Лівчиць.

Порушувалась давня і невирішена проблема із курсуванням маршруток сполученням Жидачів–Ходорів у вечірній час. Також водії не дотримуються графіків руху. Про це говорила заступник голови районної ради Марія Стеців.

Йшла мова також про некоректну поведінку водіїв із пасажирами, особливо із тими, хто має право пільгового проїзду. Керівник відділу сім’ї і молоді РДА О. Хомин звернула увагу на кричущі факти хамської поведінки водіїв із дітьми, що користуються пільгами з безкоштовного проїзду як діти з багатодітних сімей. Були випадки, коли водії не те, що відмовлялися перевозити таких пасажирів, а й викидали їхні посвідчення. О. Хомин нагадала, що вік таких пільговиків не обмежується 18 роками, діти можуть користуватись своїм правом і до 23 років, а що водії не мають права забирати посвідчень. Також пільговий проїзд дітей із багатодітних сімей здійснюється не в залежності від початку чи закінчення навчального року, а діє цілий рік до продовження дії посвідчення. Марія Стеців нагадала про пільгове перевезення репресованих.

Роман Гриців дав завдання перевізникам спільно із службою автомобільних доріг розмістити у початкових, кінцевих пунктах руху пасажирського транспорту, а також у найбільших населених пунктах у місцях зупинки маршруток графіки їх руху. Із недобросовісними перевізниками, пообіцяв перший заступник голови РДА, в подальшому розриватимуть договори.

Завершивши «розбір польотів» із перевізниками, керівництво району перейшло до обговорення проблеми із якістю та станом автодоріг. Як зауважив Р. Гриців, назріває соціальна напруга довкола невирішення питання ремонту автодороги обласного значення Жидачів–Монастирець, Журавно–Корчівка, Кам’яне–Новий Розділ. Ситуацію пробував пояснити заступник начальника служби автомобільних доріг у Львівській області Ю. Безпалов. Він зазначив, що фінансових ресурсів немає, і така ситуація не лише в Жидачівському районі, а й по інших районах області, але керівництво облавтодору робитиме все можливе, щоб здійснити ремонт цієї автодороги. Певні сподівання в управлінні служби доріг покладають на виділення 8 млн. гривень із обласного бюджету. Щоб оцінити масштаби руйнування дороги Жидачів–Монастирець, після засідання представники влади та облавтодору виїхали безпосередньо на місце. Орієнтовно на ремонт дороги Миколаїв–Калуш потрібно понад 1 млн. гривень, на дорогу Новий Розділ–Жирова – 400 тис., Нові Стрілища–Ходорів – 650 тис. грн. Такі цифри озвучив заступник начальника служби автомобільних доріг у Львівській області. Також, зауважив Ю. Безпалов, після завершення Євро-2012 очікується фінансування з державного бюджету.

Під час наради порушувалась проблеми забезпечення заходів безпеки на старому аварійному мосту в м. Жидачеві, розчистки під мостами від сміття та дерев, що нанесло водами ріки Стрий.

Про катастрофічну ситуацію, пов’язану із старим австрійським мостом через залізничну колію в м. Ходорові, говорив заступник начальника ЗП «Ходорівська дистанція колії» О. Кропивницький. Він наголосив, що міст збудований ще 150 років, він ще жодного разу не ремонтувався і, більше того, не знаходиться ні на балансі міста, ні залізниці. У будь-який момент він може рухнути на залізничне полотно, оскільки ніхто не знає межу його зношеності. А щодня про ньому переїжджають машини, маршрутки і вантажні автомобілі в тому числі. Тут потрібно негайно вживати відповідних заходів.

Заступник міського голови м. Жидачева Ярослав Гаврильчук порушив проблему впорядкування зупинки великогабаритного транспорту біля ВАТ «ЖЦПК» та можливість перенесення зупинки пасажирського транспорту від пам’ятника Т. Шевченка.

На засіданні також заслухали питання із станційного обслуговування. На нараді був присутній директор ГТ «АС-Авто-Транс» Б. Коваль, який, власне, й відповідає за стан автостанцій. За його словами, автостанції в м Жидачеві та Ходорові вже атестовані. Очевидно, що тепер їх власник візьметься за належне впорядкування території і приведення до відповідних норм і санітарного стану розміщених там об’єктів.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин