Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Фільтруватимуть кандидатів у народні депутати й на Жидачівщині

26 квітня у Жидачеві відбулась презентація громадського руху «ЧЕСНО» та кампанії «Фільтруй раду!». Мета руху - об’єднати мешканців усіх регіонів України задля очищення майбутнього парламенту від недостойних кандидатів. Жидачів став одним із понад 25 міст, де активні люди приєднались до громадського руху «ЧЕСНО».

 

Презентували діяльність громадської ініціативи координатор руху «Чесно» на Львівщині Олег Мацех та співкоординатор Остап Стахів.

 

Громадський рух «ЧЕСНО» започатковано групою активістів спільно з представниками партнерства «Новий Громадянин». Рух утворився 29 жовтня 2011 року під час акції «Фільтруємо парламент за 24 години» - рівно за рік до чергових парламентських виборів в Україні.

Місія руху - забезпечити нову якість української політики шляхом активізації суспільства і очищення майбутнього парламенту від недостойних депутатів.

Учасники Руху розробили для кандидатів громадські «критерії доброчесності». Спільно з журналістами та громадськими активістами учасники Руху перевірять нинішніх і майбутніх депутатів на відповідність цим критеріям. Учасники Руху будуть публічно вимагати у політичних сил визнати громадські критерії та не допустити до участі у виборах тих кандидатів, які їм не відповідатимуть.

На основі соціологічних досліджень визначено 6 критеріїв доброчесності кандидатів, серед яких: незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців; непричетність до корупційних дій; прозорість задекларованих доходів та майна; особисте голосування в парламенті; участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів.

Вимога руху до політичних сил – не включати у списки та не допустити до виборів кандидатів, які не відповідають «критеріям доброчесності».

Символ руху – часник - засіб дезінфекції та боротьби з політичними вампірами.

Гасло руху – «Фільтруй Раду!». Ідея проекту є унікальною для України та базується на успішній моделі румунського проекту «Коаліції за чистий парламент» 2004 року.

До координаційної ради на Всеукраїнському рівні входять Інтерньюз-Україна, Центр UA, Інститут масової інформації, Комітет виборців України, Центр політичних студій та аналітики, Інститут медіа права, Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та інші. До громадського руху приєдналося близько 30 міст по всій Україні. А віднедавна - й Жидачів.

Координатором руху «ЧЕСНО» став голова громадської організації «Ідея і чин» м. Ходорова Роман Сметанський. Також у координаційну раду входять Оля Карачевська, Мар’ян Кушнір, Уляна Савицька, Орест Гергерт.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин