Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Рятуючи інших – згоряємо самі»

12 травня Міжнародний день медичної сестри

У лікувальних закладах району працює 536 медичних спеціалістів, 363 з яких - медичні сестри. У Жидачівській центральній районній лікарні працює 209 медичних сестер із вищою категорією.

 

Медичну сестру ще часто називають сестрою милосердя, адже саме на її плечі лягає весь тягар відповідальності за одужання хворого. Від її професіоналізму, відповідальності, тактовності, доброти залежить найцінніше – здоров’я та життя.

 

Корує роботу всіх медичних сестер району Галина Дмитрівна Данилейко – заступник головного лікаря з медсестринства Жидачівської ЦРЛ. Своїй професії та покликанню Галина Дмитрівна віддала 34 роки життя. Починала свою працю із відділення дитячої травматології ОХМАТДИТУ, була медсестрою палати новонароджених пологового відділення Жидачівської ЦРЛ, останні чотири роки дбає про організаційну роботи в медсестринській справі, очолює районну Асоціацію медсестер, яка входить до одної з найбільшої в Україні - Львівської обласної Асоціації медсестер. Каже, що важко було перейти із пологового відділення до «паперової роботи».

- «Рятуючи інших – згоряємо самі» – це гасло Асоціації медичних сестер якнайкраще розкриває нелегку й жертовну роботу людей, які присвятили себе цій професії. Завдання медичної сестри - сприяти в невідкладній допомозі, проводити всі необхідні маніпуляції. Від якості їх виконання залежить процес одужання хворого. Дуже велике значення має й звичайне спілкування. Добрі слова підтримки іноді важать більше аніж ліки. Тому медичні сестри завжди усміхнені, чуйні й турботливі. Медична сестра супроводжує пацієнта від першого дня його народження і до його останнього подиху, - розповідає Галина Данилейко.

- Найбільшого задоволення від роботи отримуєш тоді, - зізнається Галина Дмитрівна, - коли приймаєш на руки новонароджене немовля або коли вдається вирвати маленького пацієнта із важкої хвороби. Через деякий час ти бачиш, як він, уже дорослий, здоровий, іде вулицею тобі назустріч усміхнений, радісний. Мабуть, ще довго пам’ятатиму хлопчика, якого ми реанімували кілька разів. Адже здавалося, що все безнадійно, аж тут після чергової спроби хлопчик ожив. Або ще один випадок: до нас привезли глибоко недоношену дитинку, яка важила всього 950 г. Навіть досвідчені лікарі боялися супроводжувати немовля до обласної лікарні. Всю дорогу доводилось стежити за станом дитинки. Тепер ця дівчинка працює у нас лаборанткою. Ось це і є найкращий результат твоєї роботи. Дивишся і милуєшся.

Цю вимогливу, відповідальну й емоційно напружену роботу Галина Дмитрівна обрала, переживши особисту трагедію – смерть батька, згодом саме робота із дітьми та віра в Господа допомогла побороти інше випробування долі. Роботи вистачало, адже на день бувало до 10 пологів. Робота у палаті новонароджених – це найкращі спогади для Галини Данилейко.

Найважчим періодом для людей, які присвятили себе служінню іншим, виявилися перші роки після вибуху на Чорнобильській АЕС. Тоді народжувалось багато дітей із вадами розвитку, важкими патологіями.

- Мати просить: дайте дитинку, хоч гляну на неї, а ти не те, що показати, а навіть сказати слова не можеш.

Вистояти допомагає молитва. В медичних працівників вона своя – особлива, в ній є такі слова: «Мій Боже! Навчи мене приймати кожного хворого в Твоє Ім’я. Дай, щоб мої зусилля були успішними на прославу Твого Імені. Це ж бо Твоя робота – зцілювати: без Тебе я не досягну мети. Вчини так, щоб кожний хворий, якого Ти віддав у мою опіку, був щедро благословенний, а з них – ніхто не втрачений через моє недбальство…»

- У нас немає халатних, безвідповідальних медичних сестер. Всі вони професіонали своєї справи, - з гордістю каже про своїх колег. Заступник головного лікаря із медсестринства. Галина Данилейко пишається роботою кожної з них.

У кожному відділенні лікарні своя специфіка, проте виділяти роботу когось Галина Дмитрівна не береться, адже, за її словами, всі працюють, не шкодуючи себе.

Задоволені своєю роботою і шанують працю своїх колег і старші медичні сестри відділень Жидачівської ЦРЛ, зокрема: Лілія Гучко – неврологічне відділення, Тетяна Макарова - поліклінічне відділення, Ярослава Петриляк – фізіотерапевтичне відділення, Наталя Янкевич – відділення анестезіології та інтенсивної терапії, Катерина Шкред – дитяче відділення, Ольга Колтоновська – терапевтичне відділення, Марія Шальвіра – хірургічне відділення, головна медсестра Жидачівської ЦРЛ – Тетяна Мазур.

Свою роботу ці жертовні жінки не проміняли б ні на що. Вони не звикли скаржитись, проте хотіли б трішки більше уваги з боку держави.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин