У Рогізні відновлюють призабуті традиції

Головне завданням органу самоорганізації населення «Рух громади в с. Рогізно» - збереження та відновлення національних традицій. Ініціативна група бере участь в проекті «Орган самоорганізації населення як інструмент вирішення проблем сільських громад», що виконується ЗУРЦ за підтримки Програм розвитку ООН і Міністерства закордонних справ Данії.

Завдяки цьому мікропроекту стало можливим відновити вже призабуте мистецтво лозоплетіння. У селі створено гурток, який відвідують люди різного віку. Є серед них і жінки. Вироби з лози є окрасою будь-якого інтер’єру. Проблем із сировиною немає, адже в Рогізні росте понад шість видів різної лози, але не всі з них є придатними для використання. Охочих навчитися цій простій, але доволі клопіткій справі не бракує, тому що десь із діда-прадіда в кожній родині вміли виплести кошика для домашніх потреб, а то й плота загородити. Та минали роки, і народні промисли забувалися, відходили разом із майстрами.

Започаткувати відновлення цього ремесла самотужки важко. Та завдяки мікропроекту та консультативній підтримці ЗУРЦу наша громада має змогу відродити це давнє ремесло. Підтримати нас доброю порадою і надати фахову консультацію погодився майстер із смт. Гніздичева Андрій Богданович Брила. З його допомогою вже відбулося кілька занять гуртка. Закуплено необхідні інструменти, заготовлено лозу. Спільними зусиллями братимемося за виготовлення спершу простих, а згодом складніших виробів. Сподіваємось, що завдяки наполегливості мешканці села зможуть прикрасити своє житло виготовленими власноруч виробами.

Галина ВІЛІНСЬКА, голова ОСН «Рух громади с. Рогізно».

Надрукувати