Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Охорона здоров’я: посилення профілактичного напряму

«Майбутнє належить медицині профілактичній», - сказав у свій час великий хірург М.І. Пирогов.

Науково-технічний прогрес останніх століть приніс з собою не тільки благо, а й цілий ряд додаткових проблем цивілізації. Як наслідок цих процесів, змінюється і характер патології сучасної людини. Її характеризує епідемія хронічних неінфекційних захворювань (ожиріння, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, рак, інфаркт міокарда, мозковий інсульт), а також поява нових захворювань (СНІД, лихоманка Ебола, «синдром хронічної втоми», відновлення епідемії туберкульозу тощо.

Якщо в цивілізованих країнах світу удалось зупинити ріст смертності від серцево-судинних захворювань, то, наприклад, в Україні щорічно захворюють на інфаркт міокарда більше 50 тисяч пацієнтів, а на мозковий інсульт – 120 тисяч. У зв’язку з вищезазначеним профілактика цих захворювань є особливо актуальною.

Відповідно до розпорядження голови Львівської облдержадміністрації та наказу головного управління охорони здоров’я ЛОДА розпочато проведення масових акцій з профілактики захворювань у Львівській області.

Зокрема з 1 до 14 березня уже проведена в області та у районі акція «Дні діагностики та профілактики глаукоми». За цей час медичними працівниками району обстежено на глаукому 690 пацієнтів, у 29 з яких виявлено підвищений внутрішньо очний тиск і яких скеровано на до обстеження в Львівську обласну клінічну лікарню.

З 9 березня по 9 квітня в районі проводиться профілактична акція в рамках місячника «Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання». Цією акцією заплановані і уже проводяться науково-практичні конференції з лікарями, медсестрами, фельдшерами ФАПів на тему: «Особливості раннього виявлення туберкульозу в сучасних умовах», випуск і тиражування інформаційних листівок для населення, санітарних бюлетенів з профілактики туберкульозу, проведення масових флюорографічних обстежень дорослого населення, в т. ч. і пересувним флюороавтобусом в селах району, засідання «круглого столу», проведення громадських слухань та профілактичних щеплень дітей, обстеження мокротиння від тривало кашляючих осіб на туберкульоз та інші заходи з участю представників районної влади, місцевого самоврядування, депутатів, громадськості.

Згідно з наказом Жидачівської ЦРЛ у цьому році заплановано в районі проведення ще таких акцій:

- VІІ Всеукраїнської акції «Почуйте всі» з метою надання благодійної допомоги дітям, хворим на цукровий діабет (з 16 квітня по 6 травня);

- «Дні вимірювання артеріального тиску населенню» (з 14 по 28 травня);

- «Дні профілактики онкозахворювань статевої сфери у чоловіків» (з 17 вересня по 1 жовтня);

- «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок» (з 8 по 22 жовтня);

- «Дні профілактики і раннього виявлення цукрового діабету» (з 5 по 19 листопада);

- «Проведення загальнообласної інформаційно-просвітницької профілактичної кампанії щодо активного виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД з метою збереження їхнього здоров’я та здоров’я інших людей» (з 1 по 30 листопада).

Медичні працівники закликають усіх громадян району взяти активну участь у проведенні вищезазначених акцій, що сприятиме ранньому виявленню захворювань, своєчасному проведенню лікувально-оздоровчих заходів з метою збереження і зміцнення здоров’я населення.

М. Майданський, заступник головного лікаря Жидачівської ЦРЛ з МОНР.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин