Передплата друкованого видання на 2020 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На толоку до Жидачева приїдуть викладачі та студенти університету І. Франка

21 березня райцентр відвідала делегація із найстарішого вищого навчального закладу Львівщини - національного університету ім. І. Франка. Очолив делегацію сам ректор університету, Герой України Іван Вакарчук. Разом із ним до Жидачева завітали проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Звенислава Мамчур (до речі, п. Звенислава наша землячка - донька відомого поета Ігоря Калинця), проректор з наукової роботи Богдан Котур, декана біологічного факультету, доцент кафедри зоології Ігор Хамара та директор Ботанічного саду Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидата біологічних наук Андрій Прокопів.

З ініціативи міської ради та громадської організації «ЕКО-Довкілля» відбулась робоча зустріч мера міста Володимира Левка та ректора університету імені Івана Франка. Темою зустрічі стало обговорення шляхів співпраці міської ради та університету в розвитку ландшафтного заказника «Базиївка». Оскільки на території новоствореного заказника місцевого значення знаходиться земельна ділянка Ботанічного саду університету, розглядається можливість облаштування на цій території виробничої бази для подальшого проведення еколого-природничих досліджень гори Базиївка.

«У недалекому майбутньому ця частина гори Базиївки могла б стати філіалом Ботанічного саду з можливістю залучення учнів шкіл до навчання, дослідження у ландшафтному заказнику не тільки з пізнавальною метою, а й з метою професійної орієнтації», - зазначив Володимир Левко.

Про мету та потребу створення ландшафтного заказника в екологічній мережі міста розповів присутнім член ГО «ЕКО-Довкілля» Тарас Турченяк, а заступник міського голови Ярослав Гаврильчук - про історію пам’ятки археології національного значення, якою є гора Базиївка, про археологічні знахідки на цій території, цінність рослинного та тваринного світу заказника місцевого значення і всієї екологічної мережі північної частини Жидачева.

За результатами зустрічі Іван Вакарчук доручив представникам університету підготувати доповідні записки щодо подальших археологічних, історичних та природоохоронних досліджень і представити їх на засіданні Вченої ради. Прозвучала також пропозиція створити на Базиївці базу практики для студентів університету та найближчим часом організувати толоку з участю викладачів, студентів ЛНУ та працівників райдержадміністрації і міської ради.

Наміри міста та національного університету підтримав і запрошений на зустріч голова РДА Сергій Коваль.

Підсумком зустрічі стали домовленості про спільні дії та укладення тристоронньої угоди між університетом, міською радою й райдержадміністрацією, щодо влаштування і розвитку виробничої бази Ботанічного саду університету на території ландшафтного заказника «Базиївка».

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"