Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У районі дефіцит питної води

22 березня – Всесвітній день води

Тривалий час вважалося, що вода – відновлювальний ресурс і що її кількість на Землі стабільна. Цей постулат визначав наше ставлення до цього ресурсу. Проте, незважаючи на те, що вода – найбільш поширена речовина на планеті, запаси прісної води не перевищують 2,5 – 3,0% від загального обсягу. Щорічне зростання чисельності населення планети майже на 80 млн призводить до зростання потреб у воді.

Прісна вода перетворюється на дефіцитний ресурс, і за висновками міжнародних експертів проблема дефіциту прісної води загостриться вже до середини XXI сторіччя.

За статистичними даними, у минулому столітті населення світу зросло у 3 рази, у той час, як водоспоживання збільшилося у 6 разів. Вже сьогодні понад 1 млрд людей не мають доступу до водних ресурсів, а понад 2,4 млрд потребує забезпечення належних санітарних умов водоспоживання. За оцінками спеціалістів, глобальні тенденції збільшення попиту на водні ресурси невтішні, навіть оптимістичні прогнози дають підстави вважати, що у 2050 році нестачу прісної води відчуватиме кожний четвертий житель планети.

Населення нашого району, особливо минулими роками, також відчуло дефіцит питної води в сільській місцевості. Причиною низького забезпечення водою є значне пониження рівня ґрунтових вод та рівнів води в основних річках Дністер, Стрий, Свіча, що в свою чергу вплинуло на рівень води в криницях. Такий стан виникає внаслідок малої кількості атмосферних опадів влітку та зменшення снігових запасів у зимовий період. Подібна ситуація може зберегтися і цього року, враховуючи тенденцію останніх років та незаперечний факт, що ми ніколи не будемо мати більше води, ніж маємо зараз.

Як свідчить досвід, достатнє і екологічно безпечне водокористування, збереження водних ресурсів для майбутніх поколінь залежить не тільки від метеорологічних та погодних умов, а й від людського фактора, тобто від конкретної людини, яка на власному прикладі дбатиме про чистоту річок, струмків, раціональне використання води, не допускатиме забруднення поверхневих вод неочищеними стічними водами.

Питання відновлення та збереження водних ресурсів для нинішніх та майбутніх поколінь повинно стати пріоритетним і першочерговим завданням нинішньої влади.

Цікаві факти про воду

* Середньостатистична людина складається з води на 50-80%, ембріон людини - на 95%, дитина - на 70-80%, а доросла людина - на 50-70%, тобто з віком людина всихає, її організм зашлаковується, а разом зі зменшенням частки води в організмі приходять хвороби і старість.

* Вода - головне джерело енергії, вона генерує електричну і магнітну енергію всередині кожної клітини тіла і дає силу жити.

* Людський організм має у своєму розпорядженні запаси води, здатні підтримати життєдіяльність в умовах зневоднення. Ось чому ми повинні пити воду регулярно й протягом всього дня.

* Вода – найкращий засіб для зниження ваги. Пийте воду вчасно і скидайте вагу без особливих дієт.

* Вода – основне мастило в суглобових щілинах, сприяє запобіганню артриту і болям в попереку.

* Вода виводить токсичні відходи з різних частин тіла, доставляє їх в печінку й нирки для остаточного видалення. * Вода – найкращий тонізуючий напій, що не має жодних побічних ефектів, на відміну від штучних напоїв, які пропонує торговельна мережа.

* Вода розріджує кров і не дає їй згортатися в процесі циркуляції, допомагає знизити ризик серцевих нападів та інсультів.

* Вода допомагає позбавлятися від шкідливих звичок, включаючи потяг до кофеїну, алкоголю та наркотиків.

Що ж слід робити, щоб уникнути розвитку безлічі захворювань? Для цього в середньому треба випивати не менше восьми склянок структурованої води. Саме стільки води втрачається щодоби нашим тілом. Пити воду слід порціями по дві склянки, а не залпом цілий літр - це буде стресом для організму. Краще вживати воду за 30 хвилин до їди. Звичайно, пити воду слід завжди при виникненні спраги, а після прийому їжі рекомендується пити її тільки через дві години.

* Брак води спочатку пригнічує, а потім вбиває деякі функції організму.

Добірку цікавих фактів про воду підготував

В. Горбай, начальник відділу водних ресурсів Жидачівського управління водних ресурсів.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин