Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Туберкульоз не відступає

На Жидачівщині за 2011 рік кількість хворих на туберкульоз збільшилась на 10 % у порівняні з попереднім роком (63 хворих проти 58 у 2010 р). Найбільша проблема – почали хворіти діти. Минулоріч на туберкульоз на Жидачівщині захворіло 4 дітей до 18 років. Найзагрозливішою ситуація є у містах Ходорові та Жидачеві, у селах Бережниці, Бортниках, Загірочку, Зарічному, Любші та Руді.

Основною причиною зростання захворюваності залишаються соціальні чинники, серед яких чи не найголовніший - зниження рівня життя населення. Звідси й антисоціальні явища: алкоголізм, наркоманія. А ще дають ріст захворюваності звільнені з виправних установ, міграція населення, яка різко зросла за останні роки, скорочення охоплення населення профілактичними оглядами, відмова батьків від проведення реакції Манту дітям та щеплення проти туберкульозу. Суттєву лепту вносить також зменшення виявлення кількості хворих на туберкульоз на ранніх стадіях. Ще одна проблема – нерегулярне постачання вакцини у медичні заклади.

Туберкульоз - одна з найдавніших хвороб. Це хронічне інфекційне захворювання характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою його локалізацією є органи дихання.

Збудник туберкульозу - мікобактерії туберкульозу. Основне джерело зараження - хвора людина. Найчастіше туберкульоз поширюється повітряно-крапельним шляхом. При кашлі, чханні, розмові хворого на туберкульоз в повітря, на підлогу і стіни кімнати, предмети побуту потрапляють дрібні крапельки мокротиння й слини.

На туберкульоз хворіють не тільки люди, але і тварини. Тому можливе зараження при вживанні некип'яченого молока, погано провареному м'ясі, при догляді за хворими домашніми тваринами. Зрештою, можна заразитися де завгодно, і необов'язково в результаті прямого контакту з хворим. На туберкульоз хворіють люди різного віку і статі. Паличка Коха не розрізняє соціального статусу і з однаковою ефективністю вражає бідних, і багатих.

Вперше прониклі в організм людини мікобактерії не обов'язково викликають захворювання. Багато з них гинуть. Проте деякі можуть зберегти життєздатність і роками перебувати в організмі, до певного часу не завдаючи йому шкоди.

Першими симптомами туберкульозу є загальна слабкість, підвищена пітливість (особливо вночі), втрата маси тіла, кашель, що триває більше трьох тижнів, підвищення температури. Найбільш загрозливим симптомом, що вимагає негайно звернутися до лікаря, є кровохаркання.

Лікувати туберкульоз складно, тому що він "мутував" і пристосувався до тих препаратів, які на нього раніше впливали. Це відбувається через несприятливе екологічне середовище і прийом медикаментозних засобів без призначення лікаря. Вчасно виявлений туберкульоз краще піддається лікуванню.

А щоб уберегти себе від зараження, перш за все дорослим необхідно регулярно щорічно проходити флюорографічне обстеження, а дітям проводити реакцію Манту.

Боротьба з туберкульозом буде успішною тільки тоді, коли ми всі разом дотримуватимемося правил боротьби з підступною хворобою і вимагатимемо виконання їх від оточуючих.

А якщо ви думаєте, що вас це не торкнеться, то ви помиляєтеся. Туберкульоз непереможний, він серед нас, і в кожну хвилину на Землі від нього страждають люди.

Щорічно 24 березня в усьому світі проводиться День боротьби з туберкульозом, який було засновано для того, щоб закликати населення берегти власне здоров'я.

Г. Кухар, лікар-фтизіатр Жидачівського протитуберкульозного диспансеру.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин