Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Дешеві продукти не ви купуєте, а вони купують вас за безцінь

Як придбати якісні засоби захисту рослин? У гарячу весняну пору перед власниками присадибних ділянок і фермерами постає запитання: де і в кого придбати насіння, добрива, засоби захисту рослин? Ринок цих товарів широко представлений як фірмами-виробниками, так і дистриб’юторами.

 

Високий попит на засоби захисту рослин заохочує недоброякісних ділків випускати на ринок велику кількість неякісної продукції та фальсифікату. Такі товари, як правило, продаються за значно нижчою ціною. На жаль, багато покупців із різних причин віддають перевагу останнім. Але давайте подивимось, що насправді в такому випадку купує споживач? За оцінкою спеціалістів, сьогодні кожні шість з десяти упаковок засобів захисту рослин підроблені. При цьому 30% з них – явна фальсифікація, а 60% містять небезпечні речовини! У прагненні нажитись на споживачах вигадливість шахраїв не має меж. Які сюрпризи іноді чекають на споживача під якісно-привабливою упаковкою, ми поцікавились у начальника державної інспекції захисту рослин Жидачівського району Галини Околовської.

 

- Будьте пильні, звертайте увагу на те, що купуєте. Бо придбаний вами товар може мати високий вміст наповнювача, низький відсоток діючої речовини, бути забороненим для використання на присадибних ділянках. У ньому можуть бути небезпечні, шкідливі для здоров’я речовини, термін придатності яких завершився. А то й явна фальсифікація.

- Що необхідно обов’язково знати, збираючись придбати засоби захисту рослин, щоб запобігти купівлі недоброякісної продукції?

- Уважно читайте інформацію на упаковці. На ній обов’язково повинні бути вказані: діюча речовина, найменування продукції, номер партії, ТУ, ГОСТу, дата виготовлення, термін придатності, найменування фірми-виробника та фірми-фасувальника, поштова адреса фірми-виробника, її контактні дані. Крім цього, в кожному конкретному випадку на упаковці повинні бути вказані додаткові відомості про товар. Це культура та об’єкти, для обробки яких він призначений, способи, норми та кратність використання препарату, строки очікування, заборони та обмеження використання, заходи безпеки під час роботи, заходи надання першої медичної допомоги у разі отруєння.

- Чим відрізняється оригінальна упаковка?

- Оригінальні препарати не випускаються у медичній тарі. Наприклад, дуже популярний препарат Конфідор Максі (виробник – компанія «Байєр») оригінальний – це крупнозернистий порошок (гранули) світлого кольору, а підробки зустрічаються у вигляді рідини в ампулах або таблеток чи капсул.

- Які дозволи необхідні продавцю?

- Якщо торгове місце реалізує пестициди та агрохімікати, то необхідно мати ліцензію на право зберігання та торгівлі цими препаратами. Не забувайте, що будь-яка фірма має мати сертифікат відповідності на продукцію, що реалізується. Препарат повинен бути внесений в «Перелік пестицидів та агрохімікатів, дозволених для продажу в Україні». Відсутність у переліку назви цього препарату – ознака, що його продаж незаконний.

- Якщо вже придбано неякісний товар, як повернути кошти?

- Обов’язково зберігайте касовий чек та упаковку від насіння, засобів захисту рослин, іншої продукції. Чек є документом, який потім можна пред’явити в будь-яку інстанцію для доведення своєї правоти. В ньому повинні бути вказані: назва підприємства або прізвище продавця, найменування товару, його ціна, дата продажу.

Існує мудрий вислів: «Дешеві продукти не ви купуєте, а вони купують вас за безцінь». Треба пам’ятати, що за економію в придбанні високоякісних засобів захисту рослин стоїть загроза життю та здоров’ю як виробників, так і споживачів. І в тому, що механізатор у господарстві не доживає до пенсії, і що здорові діти в країні вже рідкість, і що поширюються таку небезпечні хвороби, як рак, алергія та інші, може бути частка і вашої безвідповідальності. Давайте навчимося жити не тільки сьогоднішнім днем і поважати здоров’я оточуючих нас людей та природу. Ми всі чекаємо від нашої держави кроків щодо поліпшення нашого життя, але є добрий шанс почати з себе. Вдалих покупок!


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин