Передплата друкованого видання на 2020 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Дороги капітулюють. На чию милість?

Ні, не думайте, що на світлині зображено, як із бункера виходить запізнілий підпільник, махаючи білою шматую на знак того, що він здається окупантам. Це просто посеред автодороги Миколаїв – Жидачів – Журавно - Монастирець у селищі Журавні навпроти туберкульозної лікарні обвалився люк. А встромлений у яму кусень патика із намотаною на нього білою тканиною – то попереджувальний знак для всіх водії, мовляв, будьте обережні, бо можете залишитись без коліс.

 

Такий «прапор» майорів посеред дороги більш як два тижні. Щодня по цій дорозі проїжджають, окрім легкових автомобілів, великотоннажні фури, а найголовніше, тут курсують пасажирські автобуси, й найменша необережність водіїв могла спровокувати аварійну ситуацію із непередбачуваними наслідками. Та, незважаючи на доволі інтенсивний рух на автодорозі Миколаїв – Жидачів - Журавно – Монастирець, посадовці, що відповідають за цю дорогу чи її частину, не провели відповідних ремонтних робіт, тим паче належно не поінформували водіїв про небезпечну ділянку.

Два тижні всі бачили небезпеку й ніхто «не помічав». Скільки б часу тривала б така ситуація, тільки Господу відомо, якби не втрутились журналісти. До честі керівника райавтодору Є. Бойчука та селищного голови В. Вітра, одразу після дзвінка з редакції часопису, яму на місці проламаного люка було залатано.

Проте дірка від люка - не єдина проблема на автодорозі Миколаїв – Жидачів - Журавно - Монастирець. За цей рік дорожнє полотно тут перетворилося у суцільну вибоїну. Про безпечність руху взагалі мова не йде. Водії, щоб вберегти свої автівки, змушені систематично порушувати всі можливі й неможливі правила дорожнього руху. Неодноразово питання стану цієї дороги порушувалося на сторінках нашого часопису, а також на рівні районної та обласної влади. Проте від цього дорога рівнішою та безпечнішою не стала.

Тим часом вулиці, дороги, автошляхи району мають конкретних власників, які відповідають за їх стан та безпечність. «Опікун» автодороги Миколаїв - Жидачів - Журавно - Монастирець, як повідомили нам у Жидачівській РДА, - служба автомобільних доріг у Львівській області.

Нагадаємо, що згідно ст. 16 Закону України «Про автомобільні дороги» вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самовря¬дування і є комунальною власністю.

Відповідно до ст.ст. 17,19 Закону України «Про автомобільні дороги» управління функціонуванням та розвит¬ком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування.

Основними обов'язками органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням й розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів серед багатьох є: забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями й дорогами міст та інших населених пунктів; організація будівництва, реконс¬трукції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них державними стандартами та нормами.

Окрім цього, відповідно до ст. 21 Закону України «Про автомобільні дороги» органи місцевого самоврядування, що управляють функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, відповідають за: стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів відповідно до діючих норм, у тому числі щодо безпеки руху транспортних засобів і пішоходів; якість робіт з проектування, будів¬ництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів.

Згідно з ст. 9 Закону України «Про дорожній рух» до компетенції власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху, окрім іншого, належить:

- забезпечення безпечних, економічних та комфортних умов дорожнього руху;

- забезпечення учасників дорожнього руху інформацією з питань стану аварійності та дорожнього покриття, гідрометеорологічних та інших умов;

термінове усунення пошкоджень на автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах;

виявлення аварійно-небезпечних ділянок та місць концентрації дорожньо-транспортних подій і впровадження у таких місцях відповідних заходів щодо удосконалення організації дорожнього руху;

- своєчасне виявлення перешкод дорожньому руху та їх усунення, а у разі неможливості - невідкладне позначення дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами.

Обов'язок щодо утримання в належному стані дорожніх об'єктів закріп¬лено також Постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198 з наступними змінами і доповненнями «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів правил корис¬тування ними і охорони».

Так, згідно з п. 5 розділу 1 вищезазначеної Постанови власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації, користувачі дорожніх об'єктів та спеціалізовані служби організації дорожнього руху зобов'язані забезпечувати зручні і безпечні умови руху, сприяти збільшенню пропускної спромож¬ності дорожніх об'єктів, запобігати травму¬ванню учасників дорожнього руху, пошкодженню транспортних засобів і дорожніх об'єктів, забрудненню навколишнього середовища.

У відповідності до п. 11 Постанови власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов'язані своєчасно і якісно виконувати експлуатаційні роботи відповідно до технічних правил із дотриманням норм і стандартів з безпеки руху, а також постійно контро¬лювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об'єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі.

Вищезазначені обов'язки щодо своєчасного виявлення та усунення перешкод дорожнього руху у відповідності до ст. 13 Закону України «Про дорожній рух» покладено і на посадових осіб, які відповідають за будівництво, реконс¬трукцію, ремонт, експлуатацію та облаш¬тування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхо¬проводів, інших споруд.

Законодавство є, а дороги все одно не ремонтують.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"