У Журавні налагоджують вивезення сміття

Про чистоту селища вирішив подбати його голова Василь Вітер. Перше, що запровадив, – встановлення смітників у найбільш людних місцях селища, зокрема на автозупинках, біля ринку, багатоквартирних будинків. Сміттєві контейнери селищна влада не закупляла, а знайшла спосіб їх виготовити із дощок. З періодичністю раз у тиждень вивозяться побутові відходи на місце, виділене й об лаштоване під сміттєзвалище.

Та на цьому етапі селищний голова вирішив не зупинятися й почав налагоджувати повуличний збір й вивезення сміття. Розроблено тимчасовий графік: кожна вулиця має свій. У визначений день приїжджає машина, що забирає у господарів заздалегідь спаковані мішки із сміттям.

Наразі цей метод збору відходів проходить випробувальний етап, тому про деталі його організації селищний голова не надто поспішає ділитися. Хоча зазначає, що 80% жителів із позитивом сприймають таку ініціативу. Правда, є й такі, що відмовляються від наданої їм послуги, мотивуючи це тим, що самі здатні подбати про вивіз із своїх господарств сміття.

Те, щоб скористатися послугами спеціалізованих фірм, які займаються контейнерним збором із подальшим вивозом, селищний голова повністю відкидає. Із цим, вважає голова, можуть не гірше справитися і місцеві підприємці.

У майбутньому місцева влада налагоджуватиме наступний етап – сортування та, можливо, переробку побутових відходів.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати