Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Мово рідна моя, не мовчи!

Ростуть наші діти в оточенні краси, любові й радості, виховуються в родині. І так хочеться кожному з них дізнатися про свою рідну землю, про людей, від яких почався їхній рід, про ті корені, від яких відмолоджуються нові пагони.

Нам, вчителям, зрозуміло - це живий, здоровий інтерес, бо їм, молодим, продовжувати справу батьків, нести у світ традиції древнього народу, творити нову історію.

Без минулого немає майбутнього. Тому, на мою думку, так важливо показати дітям славне минуле, звичаї, традиції нашого народу, бо кожний з них несе в собі великий зміст, у кожному закладена якась ідея, мета.

А все починається з бабусиної хати, де піч і лава, зі скрині, в якій повно цікавих речей, з тієї криниці, що всіх напуває живильною водою. І стоїть над криницею журавель, який вартує святе джерело - воду! А над водою верба і калина - вічні супутниці українського народу.

Як же важливо донести до розуму і серця дитини ту велику духовну цінність, неоціненну спадщину, яку ми почали забувати, щоб перейнялася нею дитяча душа, захотіла вивчати, зберегти, примножувати і понести в світ як дорогоцінний скарб свою мову, культуру, історію.

На екскурсіях по Шевченківському гаю та Олеському замку, перебуваючи у садибі І. Франка та святих місцях Гошева, Унева, мої учні - четвертокласники ознайомлюються з народною спадщиною, культурою, символами. Бо ж поміж іншими всіма народами - ми такі одні, ми - українці. А подорожі цікаві ще й тим, що несуть у собі й пізнавальне, і естетичне навантаження.

У кожній родині старші люди знають так багато, що по них можна цілі книжки писати! На все у них є своє прислів'я, на все - казка, легенда. Отож, своїх вихованців залучаю до цікавої пошукової роботи. Нерідко й самі пробують писати оповідання, вірші, казки. Так у кожного з учнів є своя «Хатинка творчості».

Це свідчить про те, що й молоде покоління школярів росте мудрими, поетичними, мрійниками і казкарями. А тому ніколи не висохне криниця народної творчості, гумору, веселої і журливої пісні, бо сама земля щедро живить український народ мудрістю, піснею...

Леся ПАГУТА, вчитель початкових класів Ходорівської ЗОШ №1.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин