Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

І цілий світ не вартий дитячої сльози

Маленькі Майя, Андріанка та Яків ще не розуміють, чому їх голублять чужі тітоньки у білих халатах, чому ці чужі, але такі лагідні дорослі з ними граються, чому чужі люди, а не їхня матуся й татусь цілують їх на ніч, співають колискову? Зрештою, чому вони не вдома?!

Вже більше як тиждень у центральній районній лікарні перебувають троє діточок: найстаршій Андріані всього чотири рочки, її сестричці Майї - два з половиною, а братику Якову щойно минув рочок.

Історія цих малят така ж заплутана як нереальна. Здавалося б, як так може бути, щоб сьогодні діти при живих батьках залишались бездоглядними й непотрібними. А виявляється, що може. Й що найплачевніше - це вже далеко непоодинокі випадки.

За розповідями працівників служби у справах дітей Жидачівської РДА, про діточок, які залишились без матері на руках у батька, який практично їх не доглядає й невідомо чи взагалі є їхнім татом, їм повідомив сільський голова с. Мельнич. Коли працівники служби виїхали на місце, то не застали вдома ані батька, ані дітей. Відшукали їх аж у сусідньому с. Лютинці. Чоловік, який назвався батьком дітей, допомагав на будівництві, а малеча тим часом забавляла сама себе як могла. Коли почали встановлювати подробиці життя цієї сім’ї, виявилось, що матері, яка начебто є громадянкою Польщі, вже понад два місяці немає. Вона, за словами її співмешканця, поїхала до Польщі. На двох старших дівчаток у чоловіка немає свідоцтва про народження, лише однорічний Яків нібито зареєстрований у Жидачеві, та й в самого названого батька власного паспорта теж немає. Він ніде офіційно не працевлаштований, перебивається тимчасовими заробітками. Каже, що є батьком цих дітей, але документів, що це посвідчують, не має.

Коли дітей привезли до дитячого відділення Жидачівської ЦРЛ, розповідають медики, батько прийшов лише один раз, і то побув з малюками лічені хвилини.

Ми навідали цих діточок. У лікарні їм добре, про них піклуються лікарі та медперсонал як про своїх власних: годують, вмивають, одягають, бавляться із ними. Діти стали улюбленцями всього відділення.

Коли малюків привезли, вони не мали змінного одягу, хлопчик взагалі був босоніж, розповідає завідувач дитячим відділенням п. Мирослава Угрин.

Нашвидкуруч медикам доводилося підшуковувати вдома належний одяг, купувати найнеобхідніші речі, памперси, пляшечку. Зараз діти, завдяки турботі лікарів та відвідувачів відділення, забезпечені практично всім необхідним, але найбільше не вистачає памперсів. Сьогодні ці засоби гігієни не дешеві, а дитині потрібно на день хоча б три підгузки.

Здоров’ю діточок, каже заступник головного лікаря із охорони дитинства та материнства Ярослав Микиєвич, нічого не загрожує. Просто малюки потребують батьківського догляду та уваги.

Поки дітьми піклуються лікарі, обстежуючи їх стан здоров’я та дбаючи про належний догляд, працівники служби у справах дітей спільно з міліцією встановлюють місце знаходження матері та намагаються розплутати цю, як тепер видається, міжнародну справу.

Ми надалі відстежуватимемо долю Андріанки, Майї і Якова й більш детально розкриємо тему бездоглядності дітей.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин