Улов без риболовлі

У відомому (й не тільки у нашому районі), багатому на історичні події с. Руда серед високих берегів в’ється ріка Бережниця. Це річка дитинства не одного покоління сільчан. Тутешні жителі мають можливість щодня отримувати задоволення від спілкування з живою природою, яку мільйони урбанізованих людей бачать тільки з кіноекранів і в зоопарках.

Бережниця - річка красива, звивиста, з великою кількістю маленьких острівців. Її вигини, краєвиди особливо стали помітними після того, як громада власними силами цьогоріч провела розчистку берегів. Щороку найменші мешканці села з нетерпінням чекають літа, щоб досхочу позасмагати, покупатися або просто посидіти з вудочкою в очікуванні щедрого улову. Багатьом відомо, що рибу можна упіймати за допомогою спінінга, це по «науковому», проте мало хто чув про вилов за допомогою снастей. Але велика рідкість впіймати рибу голіруч. А жителі Руди Василь Коцюба та Микола Нетяга й поготів би не повірили таким розмовам, якби самі не спробували. Риболовля для них не є видом спорту, розвагою чи видом відпочинку. Хлопці не розуміються у тонкощах і техніці вилову, незчисленній розмаїтості приманок і видів риб. Але їм пощастило «впіймати», спростувавши народну приказку: «без праці не виловиш і рибку із ставка», велетенського товстолобика.

А починалось все з прогулянки вздовж ріки, яка після недавніх дощів вийшла на заплаву. Хоч вода і спала, але позалишались невеликі калюжі. Увагу хлопців привернуло якесь дивне хлюпотіння в одному з таких невеличких озерець. Коли Василь та Микола підійшли ближче, їх здивуванню не було меж. У пастці природи опинилася велика рибина. Обидвом хлопцям добряче треба було потрудитися, попихтіти, щоб нарешті витягнути на берег свою дебелу знахідку. Заважило це диво річкове немало-небагато - 7 кг 800 г. Не кожен рибалка може похвалитися таким уловом! А ця несподівана та втішна знахідка стала підтвердженням того, що від людської дбайливості залежить відновлення природи.

Ольга Баран.

Надрукувати