Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Як розважається наша молодь?

Хтось колись цікавився цим? Мабуть, ні. Оскільки ні в селі, ані в місті фактично немає жодних розважальних центрів, де б змістовно, з користю для свого розвитку могли провести своє дозвілля молоді люди. Не всі можуть сидіти вечорами біля екранів телевізорів чи комп’ютерів. Хоча це теж не найкраще заняття для молодого організму та розуму із природною допитливістю і цікавістю. Куди ж подітися підліткам, коли на вулиці смеркається, коли спортивні секції (яких мало, але є) закриті й в гуртках вже завершилися заняття? Йти на вулиці лузати насіння та розпивати пиво або яке дешеве «чорнило» й блатними словечками розмірковувати про те хто де був, скільки і чого набухався, чи хто від кого «залетів». Такі «невинні» й зовсім недитячі розваги сьогодні до душі вже не дітям і ще далеко не дорослим.

У своїй розгнузданості, вседозволеності й безкарності молодь виходить далеко за межі моралі, людських взаємин і навіть законів.

Не так давно був випадок, коли в Нових Стрілищах молодики побили старшого чоловіка, який звернув їм увагу на те, що вони в нічний час розпивають спиртне й брутально лаються. Всі ще пам’ятають різанину в с. Журавкові. Від ножових поранень помер 24-річний хлопець.

У хмільному та наркотичному дурмані діти, а вони ще діти, не контролюють те, що діється у їхніх головах, і не зважають на дорослих. У самому центрі Жидачева молодь облюбувала собі затишне місце просто під дверима центрального поштового відділення. Після нічних посиденьок залишають після себе гори порожніх пляшок з-під спиртного та блювотиння. Як розповідає начальник поштового відділення Петро Кошкалда, він не раз ставав свідком значно гіршого неподобства. Причому на його зауваження з боку підлітків не було жодної реакції. Погрожував поставити на ґанку поштового відділення камери відеоспостереження, а потім ці кадри показати тим, хто мав би стежити за порядком у місті, за дозвіллям підлітків й за дотриманням законів, які забороняють продавати неповнолітнім спиртне й розпивати алкоголь на вулиці. Досі всі його звернення до правоохоронців і до міської влади не дали жодного результату.

Це в місті, де мешкає 10 тис. населення і працює 2 дільничних. А що робити в селах, де один міліціянт на кілька сільських рад. Він фізично не може, бо ще й немає власного транспорту, обійти всі дискотеки, «публічні хати» (такі теж є чи не в кожному селі), точки, де продають «самопал». Хоча ніде правди діти, вони прекрасно знають, де знаходяться найоблюбованіші місця «дозвілля», й при бажанні спільно з депутатами, членами виконавчих комітетів, війтами чи міськими головами могли б провести бодай показові рейди.

За попередньою інформацією старшого інспектора групи кримінальної міліції у справах дітей Володимира Пшика, у цьому році злочинні діяння серед підлітків зросли у два рази порівняно із аналогічним періодом минулого року. Тож батькам, соціальним працівникам, службам, які проводять роботу із підлітками, варто задуматись.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин