Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Самоорганізація населення – досвід і практика

21-27 червня група із 10 лідерів й активістів громадських організацій та органів самоорганізації населення (ОСН) із різних куточків України взяли участь у стажуванні в рамках проекту «Кращі практики самоорганізації населення для розвитку громад», що відбувалося у містах Вінниці, Одесі, Луганську.

Проект реалізовувався Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за підтримки Програми «Схід-Схід: партнерство без кордонів» Міжнародного фонду «Відродження».

У мене, як у заступника голови органу самоорганізації населення «Рух громади», була чудова можливість пройти стажування і представити Львівщину серед інших регіонів України. Мета моєї поїздки полягала у тому, щоб якомога більше дізнатися про нормативно-правові основи діяльності органів самоорганізації населення, про ефективні методи співпраці ОСН із органами місцевої влади, побачити приклади кращих практик діяльності ОСНів, їх досягнення у вирішенні місцевих проблем.

На Львівщині органів самоорганізації населення офіційно діючих всього три. Як єдина представниця із Львівщини ділилась хоч і невеликим (існуємо всього півроку), але вже набутим досвідом нашої ОСН «Рух громади», що створена та функціонує у с. Рогізні. Те, що почерпнула під час поїздки, перевершило всі мої очікування. Ми, наче дослідники, збирали зерна цікавої та корисної інформації, вивчали на практиці приклади діяльності ОСНів, були приємно вражені тим, наскільки різноманітні шляхи вирішення проблем громади. Кожен із учасників семінару спостерігав і вибирав те, що найкраще можна застосувати у своїх громадах.

Яскраві враження залишила про себе Вінниця. Тут у місті налагоджено тісну співпрацю між органами самоорганізації населення та міською владою. Вразило те, що ОСНи вирішують проблеми у приватному секторі шляхом співфінансування: залучаючи кошти громади та місцевого бюджету у співвідношенні 50/50. У Вінниці створено міську організацію Асоціацію органів самоорганізації населення, яка успішно регулює діяльність ОСНів. Варто зауважити, що на їхню роботу щорічно із бюджету виділяються чималі кошти. Цікаво було ознайомитись із інноваційними технологіями в управлінні містом. Як вони працюють, ми могли побачити і випробувати на собі в Центрі надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» та Службі миттєвого реагування Вінницької міської ради.

В Одесі ми побували в центрі організаційно-методичної підтримки ОСНів. Тут ознайомилися із діяльністю Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Одеської міської громадської організації «Лицем до лиця» Одеського суспільного інституту соціальних технологій. Побачили кращі проекти одеських ОСНів у наданні соціальної допомоги та громадському лобіюванні вирішення місцевих проблем перед депутатами.

Цікавою та корисною була інформація про перспективи делегування ОСНам повноважень, зокрема, у сфері житлово-комунального господарства. Ширше дізналися про успіхи діяльності одеських органів самоорганізації населення із сторінок газети «Сусідський вісник» одеської міської ГО «Лицем до лиця».

Найбільшою кількістю органів самоорганізації населення нас вразив Луганськ. На території міста їх зареєстровано та працює аж 43! Завдяки зусиллям Луганського міського осередку Всеукраїнської ГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» успішно розвивається діяльність ОСНів на користь місцевої громади. Позитивні успіхи у благоустрої міста, зокрема приватного сектору, та контролі за житлово-комунальною сферою. Залучають депутатів, спонсорів, місцеву владу до вирішення проблем, а до контролю та перевірки виконання громадою певних приписів – органи міліції. Прикро, що діяльність ОСНів не підтримується фінансово.

Під час засідання «круглого столу» в м. Луганську, де підбивались підсумки стажування, ми поділились власними враженнями і склали план подальшої співпраці з метою інформаційного обміну, створення та реалізації нових проектів.

Щиро вдячна керівнику проекту представнику Всеукраїнської ГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Ганні Трепалюк та директору програми «Посилення впливу громадського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження» Олексію Орловському за набуті знання під час проведення «круглих столів» та зустрічей, вдало продуману програму стажування.

Наталя ТРІЩ, с. Рогізно.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин