Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Чого хоче громада, або Бути чи не бути ландшафтному парку?

7 та 12 липня відбулися «громадські слухання» у Сидорівці, Антонівці, Любші, Подорожному. Сільські голови зібрали жителів цих сіл, щоб почути від них, як бути з Подорожненським рудником, і поділилися інформацією про підсумки слухань із «НЧ». Повернемось в „історію” цієї історії. Нагадаємо, що питання про доцільність створення регіонального ландшафтного парку виносилось на сесію районної ради, і оскільки рішення прийняте не було, його відправлено на додаткове вивчення. Також своїм рішенням районна рада рекомендувала провести громадські слухання на території Сидорівської, Володимирцівської, Любшанської сільських рад з метою з’ясування, чого ж все-таки хоче громада. Термін їх проведення також встановлено –протягоммісяця.

Місяць минув. Проведено й слухання. Люди поставились серйозно до проблеми, адже «влади» міняються, а вони живуть і житимуть далі в тих самих селах, тому рішення треба було приймати зважене і правильне. Хоч для кожної із громад своя правда. Відповідь мала би бути проста: «Не вигадуйте колеса – відновіть те, що порушили, і дайте можливість громаді використовувати те, що дарувала природа». І були б певні, що за таке рішення подякують їм їхні діти та внуки. Але яким чином це зробити?

Першими зібралися на обговорення наболілого у Антонівці (60 чоловік) і Любші (30 чоловік). Провів слухання сільський голова Василь Лизак, який, до слова, є колишнім працівником рудника, тому, добре знає ситуацію. Після активного обговорення, адже під парк мають відвести 224 га земель ради, які передані руднику (хоч за даними ради 184,7 га), громада не схвалила пропозицію створення парку. Крім цього, виступила проти створення на цій території дачних кооперативів. «Жителі сіл ради мають мати вільний вхід на територію рудника», - вимагали на слуханнях.

Уже в Сидорівці у слуханнях під головуванням сільського голови Юрія Ольшанецького взяли участь перший заступник голови РДА Роман Гриців, головний інженер ДП «Подорожненський рудник» Василь Юрович а також депутати районної ради Володимир Бойко, Олег Гладів, Мирон Яворський. І хоч як намагалися запрошені переконати громаду про переваги парку, однак за таку пропозицію ніхто не голосував. Натомість чимало голосів лунало за передачу землі сільській раді. А це немало-небагато 150 га.

Найактивніше пройшли слухання у Подорожному (більше 70 чоловік). І не дивно, адже на кону 1407,5 га землі, та і загроз тут більше ніж у інших громадах: озеро за кілька метрів до с. Подорожного. Крім сільського голови Володимира Ємця, були на слуханнях і представники адміністрації - Володимир Пришляк та рудника - Василь Юрович. Навіть із «гумовим» регламентом при обговоренні питання громада не прийняла жодного рішення. Аудиторія була несхитною й не піддавалась на переконання представників адміністрації та рудника, категорично виступила проти.

Як засвідчили обговорення, люди небайдужі до долі рудника. У всіх населених пунктах, де проходили громадські слухання, у тих, хто брав участь у дискусії і задавав питання, спільною була єдина пропозиція - ця територія повинна бути безпечною та доступною. Яке ж рішення приймуть районна і обласна ради – побачимо.

Ольга БАРАН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин