Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Хліб. Ціна. Якість. Захист

«Пенсіонери району скаржаться, що останнім часом улюблений соціальний хліб значно подорожчав - із 3,30 до 4,10 грн за буханець. Як це може бути, - дивуються ветерани, - якщо цей хліб внесено до переліку соціальних продуктів? А це означає, що держава захищає інтереси громади шляхом чіткого регулювання цін на соціальні сорти хліба». Таку проблему, озвучив у своєму листі до редакції голова районної організації Ветерани України Валентин Котляров. Він зазначає, що не раз, купуючи хліб, зауважував, що буханець легший на 50 грамів, аніж зазначено на упаковці. Також у магазинах фактично немає повної інформації про ціну та якість хліба. «Відбувається така собі маніпуляція свідомістю», - пише п. Валентин. Можливо, пересічний житель району не відчуває особливого дискомфорту, але добре це відчувають покупці, які змушені рахувати кожну копійку у своєму гаманці, зокрема пенсіонери, інваліди, багатодітні сім’ї, безробітні.

«Останнім часом до районної організації Ветеранів України надходить безліч звернень та скарг від мешканців Жидачівщини стосовно зникнення з реалізації у торгових мережах соціального хліба. Своїм листом до редакції ветеранська організація хоче привернути увагу до порушеного питання і сподівається, що у співпраці з державними органами влади вдасться стабілізувати ситуацію довкола ціни на соціальні сорти хліба».

Про те, що піднялася ціна на хліб окремих сортів, у відділі економіки нам не підтвердили. Як повідомила Тетяна Трембецька, вони кожного місяця моніторять цінову ситуацію (і не лише на хліб), але подорожчання не фіксували. У районі працює 6 пекарень: по 2 пекарні в Жидачеві та Ходорові, а також у Журавні.

Так от: у порівнянні з цінами за 30 травня та на 30 червня різниці у цінах не спостерігається. 30 травня буханець хліба (650г) I ґатунку, білий, випечений в Журавні, коштував у травні – 3,73 грн, така ж його ціна була і на 30 червня.

Виріб СП «Хлібодар» Жидачівської райспоживспілки (буханець 600 г) коштував на 30 травня – 3,45 грн, така ж ціна його була і на 30 червня. Хліб, випечений в пекарнях м. Жидачева (формовий 550 г) на 30 травня коштував 3,34 грн, не змінилася ціна і на 30 червня.

Хліб до нашого району привозять також зі Львова, Калуша, Нового Роздолу, Рогатина. Чим більша відстань, відповідно й регулюється ціна.

Проте, щоб дізнатися, наскільки ціна відповідає можливостям споживачів, варто просто пройтися по магазинах. Якщо в Жидачеві чи в Ходорові можна ще придбати хліб від 3,50 до 4,50 грн (дорожчі – це вже елітні сорти хлібобулочних виробів із додаванням різноманітної здоби), то в селах за «популярний» буханець хліба треба заплатити не менше 4 грн. Регулювати цінову політику дуже важко, оскільки в районі немає інспекції по цінах, немає й відділу захисту справ споживачів. Чомусь влада свого часу вирішила, що права споживачів у районі не потрібно захищати.

Попри те, поряд із ціною на хлібобулочні вироби варто звертати увагу й на саму якість випічки. Адже виробники іноді грішать, додаючи до замісу багато розпушувачів, від чого хліб перетворюється на вату. Крім цього, не всі виробники зазначають інформацію. з яких сортів пшениці чи жита вироблений хліб, ким саме і коли випечений, а також вагу готового виробу.

«Забезпечення якості і безпеки хліба та хлібопродуктів для життя, здоров’я населення, поліпшення харчового раціону населення, розвитку хлібопекарських підприємств, розширення їх асортименту, забезпечення стійкої роботи галузі, яка має важливе значення для підтримки соціальної стабільності у суспільстві. Встановлення вимог до виробників хліба та хлібобулочних виробів, визначення їх прав і обов’язків, обов’язків контролюючих органів, запровадження державної підтримки та економічного стимулювання виробництва якісного хліба та хлібобулочних виробів», - все це б мав регулювати Закон «Про соціальний хліб». Але, на жаль, далі проекту Закону «Про хліб та хлібобулочні вироби» (поданого у 2004 році) справа не пішла. Тож залишається лише сподіватися на ручне державне регулювання цього важливого питання.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин