Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Вартість проїзду у міських та міжміських автобусах зросте з 1 липня на 30-35 відсотків

Багато пасажирів уже звернули увагу на оголошення в маршрутних автобусах про збільшення вартості проїзду. Наразі дорога з Жидачева до Львова обходиться пересічному пасажиру у 15 грн в автобусах маршруту Львів - Монастирець. Але це вже ненадовго. З 1 липня, щоб потрапити у Львів, нам доведеться викласти з власної кишені на 4,5 грн більше – 19,5 гривень. Стрийський напрямок (маршрут Стрий - Жидачів - Новий Розділ) не виняток – проїзд до Стрия з Жидачева обійдеться тепер у 9,5 грн (до 1 липня він коштував 7 грн).

Із запитанням, що викликало такий різкий ріст тарифів на перевезення, новочасівці звернулися до управління економіки Жидачівської РДА. Як нам повідомили, голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк підписав розпорядження від 3 червня 2011 “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні”. Ним встановлюються граничні тарифи на перевезення пасажирів автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні. Граничний тариф збільшився на 5-7 коп за 1 км проїзду пасажира відносно тарифів. Мінімальна вартість проїзду в маршрутці згідно з розпорядженням відтепер не може коштувати менше 1,50 грн. Вартість перевезення багажу автобусами встановлюється в межах десяти відсотків від вартості проїзду пасажира на автобусному маршруті.

У граничних тарифах не враховуються ПДВ, витрати з обслуговування пасажирів на автовокзалах та автостанціях, страховий платіж з пасажира за страхування від нещасних випадків на транспорті.

Основною причиною підвищення тарифів перевізники та можновладці називають те, що діючі тарифи не забезпечують у повному обсязі відшкодування автотранспортним підприємствам вартості послуг та унеможливлюють одержання ними прибутку. Мотивують підняття цін значним ростом вартості паливно-мастильних матеріалів, яка у собівартості послуг займає до 50%, ростом мінімальної заробітної плати, збільшенням видатків автопідприємств на техобслуговування рухомого складу автопарків.

Скаржаться перевізники і на те, що зростання витрат автотранспортних підприємств при незмінних тарифах не дає можливості автопідприємствам своєчасно оновлювати рухомий склад.

За таких обставин перевізники Львівщини звернулась у облдержадміністрацію щодо збільшення граничних тарифів на перевезення пасажирів і багажу в автобусах внутрішньообласного сполучення, що працюють у звичному режимі руху, і, як бачимо, їх підтримали обласні очільники. До слова, цьогоріч уже шість областей України переглянули тарифи на міжміські перевезення пасажирів. Так, у Тернопільській області тариф становить 26 копійок за кілометр, у Хмельницькій – 22, Житомирській – 23, Кіровоградській – 22, Івано-Франківській – 20 копійок.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин