Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Пам’ять українців загиблих під час Другої світової війни вшанували канадці

Цього тижня Жидачівщину відвідали гості із Канади. 22 червня до Журавна завітали студенти із провінції Альберта. Делегація студентської молоді та професорського складу Гранд Прерії Регіонального Коледжу (Grande Prairie Regional College) із міста Гранд Прерії (провінція Альберта) мандрують Україною, ознайомлюючись із визначними місцями, життям українців у рамках проекту «Вільна Україна». Під час цієї мандрівки студенти вивчали історію України, зокрема їх цікавили міжвоєнний період та наслідки Другої світової війни для українців.

Як сказала координатор проекту Ірина Дейнега (до слова, випускниця Журавнівської школи), соціально-інформаційний проект у рамках євроосвіти учнівської молоді «Відкрита Україна» спрямований на посилення міжособистісних контактів та поглиблення розуміння міжнародним співтовариством тих процесів, які відбуваються в українському суспільстві. Також проект покликаний сприяти поглибленню та урізноманітненню форм співпраці між українськими та іноземними громадськими організаціями і закладами освіти, поширенню знань про Україну та посиленню її позитивного іміджу, обміну досвідом і знаннями, які формують краще розуміння історії України, її демократичних процесів.

Перебуваючи в Україні, канадці побували в Києві екскурсійно оглянувши Хрещатик, Андріївський узвіз, Золоті ворота, Софію Київську та Михайлівський Золотоверхий собор, музей Другої світової війни, музей Голодомору в Україні, Києво-Печерську лавру. Далі їхній маршрут прямував до Кривого Рогу, де вони мали змогу побачити екскурсійну програму «Закарбовані у вічності» - відбиток Другої світової війни на промисловому обличчі міста. Власне, управління Криворізької міської ради спільно з відділом освіти Тернівської районної у місті ради та Центром туризму, краєзнавства й екскурсій учнівської молоді «Меридіан» реалізують згаданий проект.

Згодом учасники проекту відвідали Крим, зокрема Севастополь, музей історії та Сапун-гору, по дорозі до Львова навідали Умань. В самому місті Лева побували у музеях міста, Львівській ратуші, на Личаківському кладовищі та інш.

До Журавна завітали на запрошення журавнівця Володимира Ягніщака, який хоч сьогодні живе й працює в Канаді, але не забуває рідні терени. Студентів та професорів канадського коледжу зустріли, як годиться, за українськими традиціями хлібом-сіллю. Селищний голова Василь Вітер запросив гостей до селищної ради, де привітав їх від імені мешканців, висловивши сподівання, що враження від візиту до Журавна в заокеанських гостей будуть якнайкращі.

Після офіційної зустрічі разом із представниками селищної ради, священиком та директором Журавнівського НВК «СЗШ-ліцей» канадці оглянули пам’ятний знак загиблим солдатам у II світовій війні. В день, коли в Україні вшановують пам'ять загиблих у світовій війні, канадці також вклонились їх пам’яті.

Знайомство із селищем продовжилось відвідинами церкви св. Михайла, де о. Роман благословив шанованих гостей, та школи, учні та педагоги якої підготували для заокеанських студентів цікавий мультимедійний альманах під назвою «Альберта – Львівщина – транзит».

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин