Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Гімназія підкорює Європу

Черговий крок в реалізації міжнародного співробітництва зробила Жидачівська гімназія ім. О. Партицького. Відомо, що цей навчальний заклад уже впродовж кількох років розвиває партнерські стосунки з польською гімназією м. Вєпш. Результатом співпраці стали неодноразові візити-обміни педагогів та учнів. Ось і на початку цього року відбувся обмін візитами між директорами гімназій. При цьому директор Жидачівської гімназії Василь Благий на тиждень став викладачем польської гімназії, адже навчав польських дітей української мови, культури та історії. Тоді ж зі своїм польським візаві й визначили концепцію наступного проекту, на цей раз - культурно-спортивного. Вирішили використати спортивну базу польської гімназії – супермодерний спортзал, штучні корт для тенісу і майданчик для баскетболу, волейболу, міні-футболу, два поля для пляжного волейболу.

Особливості проекту в тому, що його учасниками стали аж шість гімназій з трьох країн: дві - з України (Жидачева і Ялти), три - з Польщі і одна - з Литви.

Проект тривав з 7 по 13 травня. Протягом перших трьох днів учасники проекту відвідали почергово три країни – Австрію, Чехію, Словаччину. Незабутні враження на жидачівських гімназистів справили візити до Брно, Відня та Братислави. Зачарували своєю архітектурною довершеністю символ Відня – собор Святого Стефана, палаци-резиденції австрійських імператорів Хофбург і Шенборн, славнозвісні віденські опера, бургтеатр і парламент, численні пам’ятники. Не менш екзотичною видалася і Братислава. Учні гімназії стали учасниками святкування Дня Європи на головній площі словацької столиці та відчули атмосферу чемпіонату світу з хокею, який в той час проходив у Словаччині.

Далі проект продовжувався у Польщі на базі гімназії Вєпша. Кожен його день мав чіткий сценарій: екскурсія, змагання, інтеграційно-культурні заняття. Зранку учасники ознайомлювалися з замками і музеями сілезького воєводства і м. Живєц. Далі день продовжувався спортивною складовою - іграми у різні види спорту. Оскільки більшість учасників виявилися добре підготовленими з волейболу, то цей вид спорту вибрали для офіційних змагань. Шість команд змагалися між собою за коловою схемою в трьох категорія - окремо хлопці, дівчата і змішані команди. Приємно, що учні Жидачівської гімназії Катерина Гапонова, Галина Мигович, Наталія Салдан, Ольга Салдан, Володимир Айф, Ростислав Зіняк, Маркіян Микитчин під опікою директора Василя Благого показали добру фізичну підготовку і завоювали другі місця у всіх трьох категоріях команд. У цьому велика заслуга вчителя фізичної культури гімназії Василя Якимовича Іваника. Незабутня церемонія нагородження відбувалася у міській ратуші м. Живєц.

Невід’ємною складовою проекту були і культурно-інтеграційні заняття, які проводилися щовечора. Представники України, Литви і Польщі почергово презентували національні звичаї і обряди, пісні і танці, ігри і мову. У ході таких занять учасники збагачувалися знаннями й долучалися до культури своїх закордонних ровесників. Жидачівські гімназисти і в цьому виявилися оригінальними, вразивши присутніх народними костюмами, мелодійністю українських пісень і мови, народними іграми і танцями.

Та все приємне швидко завершується. З переповненими почуттями від участі у проекті і від знайомства з ровесниками з інших країн учасники проекту поверталися до своїх родин. Повернулися і жидачівські гімназисти, щоби знову зустрітися. Принаймні, директори гімназій задекларували намір співпрацювати, який вже найближчим часом має реалізуватися. Зокрема в липні гімназисти з Жидачева запрошені в Ялту, а восени в наше місто обіцяла приїхати делегація учнів та вчителів з Литви. А польські гімназисти відвідали Жидачів вже наприкінці травня.

Леся Баранкевич, заступник директора Жидачівської гімназії

На фото: директор В. Благий та учні гімназії на фоні Шенборнського палацу у Відні.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин