Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У районі працює пересувний флюорограф

Мешканці району мають змогу пройти безкоштовне профілактичне обстеження.

Вже не перший рік на Жидачівщині запроваджено профілактичне флюорографічне обстеження населення. Протягом останнього часу у зв’язку із високим рівнем захворюваності населення на туберкульоз таке обстеження далеко не зайве. У районі немає власного пересувного рентгенапарата, й для того, щоб охопити профілактичними обстеженнями мешканців із віддалених сіл, керівництво Жидачівської ЦРЛ звертається за допомогою до сусідів Стрийського та Миколаївського протитуберкульозних диспансерів.

 

Протягом двох місяців пересувний флюорограф перебуватиме на Жидачівській, Сидорівській, Гніздичівській та Журавнівській медичних дільницях. У районній лікарні розроблено графік профілактичного обстеження, видано й відповідне розпорядження Жидачівської РДА.

 

Так, згідно з графіком, пересувний флюорограф перебуватиме у 26 населених пунктах та за планом має обстежити 1600 із більш як 12 тисяч мешканців.

13 квітня флюорограф перебував у с. Вільхівцях біля фельдшерсько-акушерського пункту.

Рентген-лаборант пересувного флюорографа Михайло Мицик за час роботи (працює він немало-небагато більш як 8 років) своєю старенькою машиною (введена в експлуатацію 1999 року) об’їздив чи не весь наш район. Постійно кілька місяців він проводить, «мандруючи» по селах Стрийщини, Жидачівщини.

«В основному обстежуємо людей похилого віку, яким важко самим добиратися до райцентру. Люди приходять охоче, найбільше зранку. За півдня (через шкідливість умов праці працюємо лише до обіду) приймаємо до 50 осіб», - розповідає п. Михайло. Щоправда, як відзначив М. Мицик, у тих селах, де пересувний флюорограф перебуває вперше, такої активності не спостерігається.

Результати флюорографічного обстеження передаються до районного рентгенолога, при потребі проводиться дообстеження людей, у яких виявлено підозру на захворювання легень чи органів дихання.

Допомагають рентген-лаборанту приймати людей та займаються організацією профілактичного обстеження місцеві фельдшери. Телефоном та розвішуючи оголошення, вони повідомляють жителів своєї дільниці. Допомагають медикам і священики, які виголошують у церкві після відправи, в якому селі й якого дня перебуватиме пересувний флюорограф. І медики, й священнослужителі просять людей не легковажити власним здоров’ям і зробити профілактичний огляд.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин