Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Сиротинець для хлопчиків у с. Бортниках потребує допомоги влади

Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, від яких відвернулися найрідніші люди і які знайшли підтримку та опіку серед чужих людей, вкотре у своєму житті опинилися у скрутній ситуації.

 

З набуттям чинності постанови НКРЕ від 31 січня 2011 року «Про затвердження граничного рівня ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання»  та перевищення лімітів газу дитячий будинок, яким опікується релігійне згромадження «Мілес Єзу - Воїни Ісуса», потрапив у тарифну пастку.

 

За січень-лютий 2011 року дирекція сиротинця, за словами директора Руслана Марківа, має сплатити за користування газом 16 тисяч грн. Ціна одного метра кубічного газу для релігійної організації з січня зросла більш ніж утричі - з 0,72 грн до 2,68 грн.

- Раніше ми сплачували за опалення на місяць 2 тис грн, а нині - 8 тисяч. Різниця більш ніж відчутна, – каже Руслан Марків.

Різниця відчутна, тим паче для дитячого будинку, що утримується виключно на кошти благодійників. За словами директора, відколи існує дитячий будинок, ще жодної допомоги від держави вони не отримували. Тому покладають великі сподівання, що у вирішенні цієї дилеми їм допоможе районна влада. Вони уже зверталися до керівництва районної ради та райдержадміністрації.

Як розповів Р. Марків, їм вдалося домовитись із керівництвом Жидачівського УЕГГ про відтермінування оплати до кінця березня, але все одно ці кошти потрібно сплатити. До вже згаданої суми доплюсується ще й рахунок за березень. Окрім того, щоб економити, іншої поради від газовиків керівництво сиротинця не отримало.

Щоправда, вдалося заручитись підтримкою депутата Львівської обласної ради Левка Дуди та голови Жидачівської РДА Сергія Коваля.

Такі жорсткі умови змушують шукати дирекцію дитячого будинку можливості перейти на альтернативне паливо.

- Влітку плануємо встановити котел на дрова. Для його купівлі та виготовлення технічної документації потрібно 65 тис грн. Знову будемо шукати допомоги в благодійників, - каже Р. Марків.

Зі свого боку Л. Дуда направив депутатське звернення на ім’я голови Львівської ОДА Михайла Цимбалюка щодо виділення коштів на купівлю котла для дитячого будинку «Мілес Єзу – Воїни Ісуса».

Поки дорослі гадають, як вирішити проблему, діти ходять на уроки, вчаться рідної та англійської мови, співають, малюють, займаються спортом (нещодавно тут встановили новий спортивний майданчик). Сьогодні двадцять хлопчиків не уявляють свого життя поза межами дому, який вже став для них рідним. Невже їх позбавлять і цього блага?

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин