Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Що стало причиною загибелі річної дитини на «смітнику»?

У Жидачеві на території полігону твердих відходів у полум’ї загинула однорічна дитина

6 листопада о 15 год. 09 хв. до чергової частини відділення поліції №1 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області надійшло повідомлення від гр. Пап Олени Сергіївни про те, що у її тимчасовому помешканні виникла пожежа, у якій загинула її дитина 2020 року народження.

За інформацією, яку редакція отримала з поліції і в Служби у справах дітей Жидачівської міської громади, стало відомо, що трагедія сталася у сім’ї Пап Олени Сергіївни, 1997 р.н., жительки м. Свалява ромської національності, яка тимчасово проживала на полігоні твердих відходів (територія колишнього глиняного кар’єру). Тут вже з 10 років «оселилися табором» представники ромської національності. Сьогодні їх більше 40 чоловік. Основне заняття – пошук металобрухту на сміттєзвалищі. Живуть вони цілими родинами у пристосованих наметах і «землянках».

Саме один із таких наметів, який був обтягнутий поліетиленовою плівкою, з невідомої причини загорівся. Мама дитини у цей час, вклавши сина спати, пішла по воду до озера, яке знаходиться на відстані 400 метрів. Полум’я було настільки сильне, що підійти до намету не було змоги. Так бідне дитятко і прийняло мученицьку смерть.

Окрім однорічного Сергійка, що загинув, у жінки ще є троє дітей. Вони від різних батьків, і сьогодні у жінки, за її словами, чоловіка немає. До Жидачева Олена зі своїм річним сином приїхала у липні цього року, «Оселилася» на місцевому сміттєзвалищі, де проживала, а також працювала, оскільки це був її єдиний заробок. Інші троє дітей залишились в м. Свалява разом із бабусею.

Сьогодні тривають слідчі дії, правоохоронці і служба у справах дітей мають надати висновки. Найімовірніше, на маму чекає суд. Врешті, ця трагедія є і підставою для місцевої влади подивитися на проблему ромів,що живуть роками на смітнику, під іншим кутом: так, вони не конфліктні, закони не порушують, поліція претензій не має. Але у ХХІ столітті жити на «смітнику»?

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин