Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

COVID-19. Хворі важкі й кисневозалежні все більше поступають з Жидачева і навколишніх сіл

Ситуація з коронавірусом погіршується. Лише дві області все ще перебувають у «жовтій зоні» карантину. Ще вісім - у «помаранчевій». Інші - «червоні».
На наших теренах ситуація дуже непроста. Як повідомила директор Жидачівської лікарні Людмила Яремцьо, за тиждень знову померло семеро хворих.

Станом на 3 листопада у ковідному відділенні лікарні знаходиться 91 хворий. Великий наплив хворих призвів до того, що лікарі змушені перенаправляти хворих в інші медзаклади. Цього тижня збільшилася кількість хворих мешканців Жидачева, Бережниці, Волиці-Гніздичівської, Турад. З усіх хворих 9 вакцинованих, п’ятеро – двічі. На кисні перебуває 58 хворих, 2 на ШВЛ. Десять хворих у важкому стані.

Якщо з киснем у медзакладі проблем на сьогодні немає, то є проблеми з медикаментами, оскільки кошти від НСЗУ ще не надходили. В порівнянні з першою хвилею сьогоднішні хворі значно важче переносять хворобу, а останнім часом у них спостерігається підвищений рівень цукру в крові. Медики кажуть, що вакцинація – єдиний сьогодні дієвий захист від COVID-19, оскільки щеплені люди значно легше переносять хворобу.

Цього тижня міністр охорони здоров’я п. Ляшко заявив: «Єдиним абсолютним протипоказанням до COVID-вакцинації є анафілактична реакція на перше щеплення... У цьому випадку пацієнту буде рекомендовано щепитися від COVID-19 іншою вакциною за умови її наявності. Протипоказання до вакцинації може встановлювати сімейний лікар, який видає відповідний висновок про тимчасове або постійне протипоказання. За потреби лікар може направити пацієнта до профільного фахівця, за висновком якого остаточно приймає рішення, чи здійснювати вакцинацію одразу або відстрочити її». Міністр наголосив, що якщо людина перехворіла на COVID-19, - це не є протипоказанням до вакцинації. «Поки що допускається відстрочувати вакцинацію не довше ніж на три місяці з часу перебігу COVID-19», - пояснив міністр. Не є протипоказанням до COVID-вакцинації й вагітність або грудне вигодовування. «Навпаки, закликаю кожну сім’ю, в якій є вагітні жінки, свідомо поставитися до небезпеки та вакцинувати вагітну дозволеною вакциною у всьому світі - Pfizer. Ви врятуєте життя і жінці, і дитині», - додав Ляшко.

Можна по-різному сприймати слова міністра, але, як кажуть медики: в реанімації скептики щеплення дуже швидко міняють свою думку. Бережіться, COVID-19 смертельно небезпечна хвороба! Не наражайте на небезпеку себе і рідних, нехтуючи порадами медиків!

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин