Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

В Україні знову суттєво побільшало нових хворих на коронавірус

Протягом 20 липня в Україні зафіксовано 655 нових підтверджених випадків COVID-19, в лікарні з діагнозом коронавірусу потрапило 508 людей, померло від хвороби – 13. Кількість людей, які захворіли на Covid-19 у Львівській області, – 24, вилікувалися – 3, летальних випадків 20 липня не було. Загалом з початку пандемії в Україні перехворіло 2 245 930 людей.

Першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали 2 778 375 людей, а повністю вакцинувалися, тобто отримали дві дози, — 1 501 290. У Львівській області першу дозу отримали 173 736 людей, вакциновано двома дозами 98 153 чоловік.

Національна академія наук прогнозує різке зростання захворюваності на Covid-19 в Україні, і в першу чергу це пов’язують з індійський штамом «Дельта». Він набагато заразніший від попередніх і швидко поширюється Європою та світом. В Україні виявлено перші випадки. Чим небезпечна нова мутація коронавірусу і як не допустити його поширення всередині нашої країни?

Небезпека "Дельти"

«Дельта» – четвертий із відомих нині штамів коронавірусу. Перший – британський штам – став «Альфою», другий – південноафриканський – «Бетою», третій – бразильський – «Гаммою». «Дельту» називають індійським штамом, оскільки вперше його виявили в Індії наприкінці 2020 року. Наразі британські медики кажуть, що «Дельта» часто схожа на сильну застуду і не нагадує оригінальний коронавірус. Майже немає кашлю чи втрати нюху. Натомість пацієнти відчувають головний біль, біль у горлі, нежить та лихоманку. Крім того, спостерігаються більш виражені симптоми у шлунково-кишковому тракті: шлункові болі, втрата апетиту, діарея, нудота. Згідно з дослідженнями, індійський штам у 1,6 рази заразніший, ніж британський, у 2,26 рази частіше спричиняє госпіталізацію пацієнта та у 1,45 рази частіше призводить до реанімації.

Уже в Україні

«У нас є чотири лабораторії, які можуть виявляти новий штам, 2 приватних і 2 державних, у нас немає в достатній кількості саме тестів, які виявляють індійський штам. Ми зараз над цим працюємо, зараз співпрацюємо з ВООЗ», – прокоментував ситуацію секретар РНБО Олексій Данілов.

Вакцини діють, а карантин під питанням

У ВООЗ вже заявили про початок третьої хвилі епідемії через поширення «Дельти». Представники організації зазначили, що ситуація настільки тривожна, що може призвести до нових локдаунів. Щоб знизити ризики зараження, потрібно пришвидшити вакцинацію і обов’язково дотримуватися маскового режиму та соціальної дистанції. Адже навіть люди, які отримали одну дозу вакцини, можуть інфікуватися і заразити інших. «За даними останніх досліджень, вакцина CoronaVac від SinovacBiotech продемонструвала ефективність у 83,5% у запобіганні симптоматичних захворювань на COVID-19 та 100% ефективність у попередженні госпіталізації та смерті. Щодо ефективності вакцин проти нового штаму, то управління охорони здоров’я Великої Британії заявило, що вакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech демонструє ефективність 88% до штаму «Дельта», а вакцина AstraZeneca– 67%. Водночас Pfizer запобігає госпіталізації пацієнтів із «Дельтою»у 96% випадків, а AstraZeneca– у 92%.

До речі, 21 липня стартував п’ятий етап вакцинації в Україні. Він передбачає, що щеплення може отримати кожен українець у віці понад 18 років.Із цього дня повинні вакцинувати усіх охочих віком від 18 років. Тепер записатися на вакцинацію можна за телефоном реєстратури пункту вакцинації або контакт-центрів масової вакцинації. Також буде жива черга в центрах вакцинації і пунктах імунізації.

Як повідомив директор Журавнівської міської лікарні Ярослав Овсянецький, станом на 20 липня у медзакладі провакциновано 645 пацієнтів, з них дві дози вже отримали 272 людей. Всього на території Журавненщини планується провакцинувати 8756 осіб.

Отримати вакцину проти COVID-19 можна у сімейного лікаря, кабінеті щеплень або центрі масової вакцинації. Контакт-центр МОЗ: 0 800 60 2019.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин