Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Що кажуть люди, які перехворіли на COVID-19

Здавалося б, невисока температура 37.2-37.8, легкий кашель та втрата нюху - найпоширеніші симптоми вірусної інфекції COVID-19 - не несуть значної загрози здоров’ю. Тим паче, що в значної кількості людей хвороба протікає взагалі безсимптомно. Якщо мене хвороба не бере, то вся ця масова істерія не що інше як всесвітня змова, фейк і фуфло, а маски і карантин - це порушення моїх громадянських прав. Так здебільшого думають наші сусіди, родичі, співгромадяни, противники вакцинації. Більшості невтямки, яку загрозу несе вірус. Допоки хвороба не зачепить їх особисто.

Щодня у ковідних палатах пацієнтам надягають кисневі маски, підключають до апаратів штучної вентиляції легенів. У пікові періоди захворювання тих, хто може дихати самостійно й загрози їхньому життю немає, відправляють доліковуватись додому, бо немає куди класти нових хворих, яких по кілька на день привозять карети швидкої допомоги. Часто пацієнти й медики попри усі зусилля програють війну з вірусом. Лише за неповних 4 місяці з початку 2021 року від ускладнень, спричинених вірусом, померло 27 пацієнтів, що лікувались у ковідному відділенні Жидачівської міської лікарні! Як повідомила керівник закладу Людмила Яремцьо, станом на 21 квітня у відділенні перебуває 70 хворих. З них у реанімаційному відділі – 8, одна людина на апараті ШВЛ, 38 – потребують кисню.

Ми розпитали людей, яких ковід “відправив” на лікарняні ліжка й позбавив можливості самостійно дихати, як протікала їхня хвороба й яка допомога їм знадобилася в лікарні та чи готові вони вакцинуватися.

Оксана ФУТРИК, жителька м. Жидачева:

- Мене забрала “швидка” з температурою 39, що не збивалася, а росла. Вдома я пила два дні антибіотик, який мені призначили в лікарні, зробила рентген, який показав, що все добре, здала кров — ШОЕ-15. Вже через два дні аналізи почали погіршуватись. Коли мене забирала “швидка”, я вже почала задихатися і пухнути. Як виявилось, у мене пішов набряк Квінке (алергія на антибіотик), якби мене не поклали в лікарню, я б просто задихнулася.

У лікарні мені почали збивати температуру, капати, колоти. Мені почали підбирати інший антибіотик, на який знову була алергія. Тоді мені кололи гормони й знову ставили крапельниці, давали інгаляції. Я була без кисню, сатурація коливалась 92-95, тиск скакав, температура на день піднімалась по три рази, але з кожним днем було легше і я почувалась в безпеці.

Лікарі й медсестри великі професіонали. У відділенні є 4 бригади, вони працюють добами практично без відпочинку.

У лікарні перебувала 10 днів, нас було 94 хворих, а ліжок - 80. Людей не мали куди приймати, і нас виписали. У мене підтверджений ковід, двостороннє запалення легень.

Зараз я вдома, болить все: ноги, легені, дуже болить шлунок, понос, очі печуть і ріжуть, часто болить голова, безсоння, ночами не сплю. Кажуть, такі наслідки ковіду й так буде до 2-3 міс. Наскільки уражені легені - покаже КТ. Досі сильна слабкість, температура 35-36 градусів Цельсія. Ось такий ковід, британський штам. Я щаслива, що вижила, хоч кожен день бачила смерть людей, і рада, що мої донечки здорові.

Дай Боже всім людям здоров’я, а особливо лікарям, які ризикують заразитися і померти, рятуючи наші життя. Хочу подякувати лікарям, медсестрам і санітаркам, уклін їм за їхню щоденну працю. Бажаю, щоб всі були здорові й щасливі, всім дочекати Великодня та веселих свят у повних родинах.

Чи буду вакцинуватися? Так, обов’язково. І дітей теж треба вакцинувати,бо ковід не перебирає. Як тільки буде можливість, моя сім’я вакцинуватиметься.

Надія ТАТЧИН, с. Дем’янка - Наддністрянська (вже місяць знаходиться на лікуванні у ковідному відділенні):

- За весь час хвороби лише тепер почуваюся трохи краще. Досі доводиться користуватися кисневою маскою. Питаєте, як заразилася? А хто його знає звідки і як, на таке питання, мабуть, ніхто відповіді не дасть. Спершу боліла спина, думала, що знову почались проблеми з нирками. А виявилось, це не нирки, а легені боліли, почалось запалення. Температура піднялася, поїхала до лікарні, зробила рентген. Лікар каже: бронхіт, відправила на самоізоляцію. Виписали таблетки, антибіотики. П’ю ті ліки більш як тиждень, а хвороба не проходить, знову звернулась до лікаря.

Скрутило вже так, що не могла самостійно дихати. Міряю сатурацію: спершу було 92-93, а впало до 88 одиниць. Задихаюся. Бачу, що зволікати далі нема куди, поїхали власною машиною до лікарні в Жидачів. Два тижні стан мого здоров’я був дуже складним, без кисневої маски не могла дихати, лежала, не було сили навіть припіднятися. До всього іншого почалось зневоднення, що ускладнило моє самопочуття і лікування. Дякувати Богу та лікарям тепер вже набагато краще, сили повертаються.

У ковідному відділенні створені усі умови для швидкого одужання пацієнтів. Велику роль при цьому відіграє колективна праця усього медичного персоналу, які працюють як один організм, кінцевою ціллю якого є швидке одужання пацієнта. Спасибі Вам за турботу, увагу, професіоналізм, людяність, надзвичайну терпеливість до хворих та готовність завжди прийти на допомогу.

Зіновій ТИМОФТЕВИЧ, м. Жидачів (ковідом перехорів у листопаді 2020 року):

- Знаєте як мені тепер кажуть: «Та тобі вже добре, бо ти перехворів». (Сміється).

У мене, напевно, була середня форма захворювання. Хворів десь із місяць. Починалося із незначного дискомфорту в горлі, невеликої температури. Але я, як послушний пацієнт, звернувся до лікарів. Спершу сказали, що, можливо, десь простиг, приписали таблетки. Через три-чотири дні мав звернутися до сімейного. Робив рентген, він нічого не показав, але антибіотик призначили, коловся вдома. А температура методично через день на градуси 2 піднімалася, кашлю не було. Постійно перебував на контролі в сімейного.

Найгірше для мене було визначити, коли дзвонити лікарю, коли є то “найгірше”: коли температура не спадає чи коли важко дихати? А може то дихається важко через температуру? Не хотілося даремно піднімати тривогу й безпідставно турбувати лікаря. На четвертий чи на п’ятий день у мене пропав нюх, смак не пропадав. Вже тоді зрозумів, що, мабуть, це ковід. Після цього температура спала, я заспокоївся, подумав, напевно, все добре. Здав аналізи, а лікар каже, що вони погані, порадили зробити КТ. Перед цим здавав тест ПЛР. Результат був позитивний. Став дзвонити, питати, де можна пройти комп’ютерну томографію. Дзвоню у Львів, а там все заповнено, нереально записатись, найближче у Стрию, а там теж черги. Дізнався, що в Рогатині теж роблять і є місце. Підтвердилися коронавірус і двобічна пневмонія. Сам за направленням сімейного лікаря звернувся у місцеве ковідне відділення.

Нас у палаті лікувалось четверо. Чути було, як в іншій палаті працювали апарати ШВЛ. Мені десять днів ставили крапельниці. Лікування тривало десь 14 днів. Приємне враження справило ставлення лікарів, всього медичного персоналу до хворих. Кожен із пацієнтів відчуває турботу, піклування. Я себе комфортніше почував у лікарні, ніж вдома.

При виписці лікарі давали рекомендації, як відновитися після захворювання, попереджали про те, що температура тіла знову може підніматися. Так і сталося. Наслідки ковіду ще довго дають про себе знати.

Як тільки з’явиться можливість, я й моя дружина будемо вакцинуватися. Переконаний, що це єдина можливість побороти цю хворобу, розірвати цей ланцюг поширення вірусу.

Ті, хто поборов недугу й з ким вдалося поспілкуватися, всі як один говорять про те, що вірус дуже підступний, бо ніколи не знаєш, де, від кого й коли можеш заразитися. Навіть якщо хворий самоізолюється від близьких людей, із якими проживає, - це не гарантує, що рідні не захворіють. Лише варто комусь одному підчепити вірус - захворіють практично всі, з ким проживаєш в одному помешканні. Щоправда, хтось відчує лише незначну слабкість, а когось хвороба вкладе на кілька тижнів на лікарняне ліжко або й ще гірше — під апарат ШВЛ. У ковідному відділенні Жидачівської міської лікарні лікуються і одужують цілими родинами: донька з батьком, мама з донькою, син з батьком, зять із тещею, дружина з чоловіком.

Ті, хто потрапив на лікарняне ліжко, не можуть надякуватись нашим медикам за належне лікування, моральну підтримку, доброту та чуйність.

Тож не легковажте власним та чужим здоров’ям: дотримуйтесь дистанції, часто мийте руки, носіть маски - ці прості правила можуть на якийсь час уберегти вас від вірусної інфекції. Також дотримання особистої гігієни та карантинних правил не сприятимуть такому масовому й швидкому поширенню вірусної інфекції, а це значить, що лікарні не будуть переповнені важкохворими й в разі вашого нездужання вам знайдеться місце у медзакладі.

Повністю ж здолати вірус можливо лише через вакцинацію, кажуть медичні експерти й показує світова практика країн-лідерів із вакцинації, таких як Ізраїль чи США. Ліків від COVID-19 ще немає.

Оксана ФРАНКІВ.

Фото надані Оксаною Футрик.

ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ:

Захворювання на COVID-19 може мати різний перебіг. Більшість інфікованих мають лише легкі або помірні симптоми й одужують без госпіталізації. Найпоширеніші симптоми: гарячка, сухий кашель, втома.

Також можуть спостерігатися такі симптоми: біль у м’язах і суглобах, біль у горлі, діарея, кон’юктивіт, головний біль, втрата нюху та смаку, висипання на шкірі, поблідніння пальців рук або ніг.

Серйозні симптоми: ускладнене дихання або задишка, біль або стискання у грудях, розлад мовлення або втрата рухливості. За наявності серйозних симптомів слід негайно звернутися по медичну допомогу. У середньому симптоми виникають протягом 5–6 днів після зараження, однак цей період може тривати до 14 днів.

Бережіть себе та рідних. При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю або до контакт-центру МОЗ за номером: 0 800 60 20 19.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин