Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Сміттєпереробний полігон у Жирові. Влада "за", а громадськість "проти"

Громадськість вимагає заборонити будівництво такого полігону

За словами місцевих мешканців, вже зібрано близько тисячі підписів людей із цієї території, скеровано звернення до Львівської ОДА, Ходорівської міської ради, юридично оформлено «Зауваження до проєкту детального плану території та Звіту про стратегічну екологічну оцінку…».

Суть питання. 16 червня 2020 р. Ходорівською міською радою на ХХХVI сесії VIII скликання прийнято рішення №4010 «Про погодження намірів будівництва сміттєпереробного об’єкта на території Ходорівської міської ради за межами населеного пункту села Жирова Львівської області», яким вирішено погодити наміри будівництва сміттєпереробного об’єкта на території Ходорівської міської ради за межами населеного пункту села Жирова Львівської області на землях державної власності несільськогосподарського призначення.

19 серпня 2020 р. Жидачівською РДА на підставі заяви ТзОВ «ДВ ВЕЙСТ РЕСАЙКЛІНГ», рішення Ходорівської міської ради №4010 від 16.06.20 р. ухвалено розпорядження №257 про розроблення детального плану території для будівництва сміттєпереробного об’єкта на території Ходорівської міської ради за межами населеного пункту села Жирова Жидачівського р-ну Львівської області (надалі – розпорядження №257).

На думку мешканців громади села Жирова, ініціативної групи небайдужих мешканців, яку очолила юрист Оксана Іванців, «…будівництво сміттєвого полігону на природоохоронній території Смарагдової мережі України, поруч природно-заповідної території заказника «Діброва» на землях, які відносяться до чорноземів та перебувають під особливою охороною держави, на болотистій території, вкритій мережею великих озер, яку виділено раніше для рекреаційних цілей (бази відпочинку мисливців та рибалок) в безпосередній близькості до річки Дністер, у яку впадають канали від цих озер, на потенційно підтоплюваній території порушує міжнародні зобов’язання України, Земельний Кодекс України, Державні будівельні норми України, природоохоронне законодавство України, спричинить екологічну катастрофу річки Дністер та всього району, зокрема знесе при паводку все сміття у Дністер та знищить його екосистему, негативно відобразиться на 16 червонокнижних птахах та тваринах, які гніздяться та мешкають в Смарагдовій зоні і заказнику Діброва, спричинить деградацію Жидачівського району внаслідок відтоку людей з екологічно небезпечної зони проживання, підвищить в рази захворюваність мешканців Ходорівщини, отруїть грунтові підземні води, грунт, повітря, спричинить токсичне і шумове забруднення.

Громадськість вимагає заборонити будівництво сміттєвого полігону на даній території…

P.S.

“Новий час» запрошує до дискусії з цього питання всі зацікавлені сторони.

Ми готові надати інформаційну площадку для висловлення своєї позиції з цього непростого питання в першу чергу органу місцевого самоврядування - Ходорівській міській раді, представникам ТзОВ «ДВ ВЕЙСТ РЕСАЙКЛІНГ», Стрийській РДА, Львівській ОДА.

Безперечно, питання із сміттєпереробним полігоном, впорядкуванням «стихійного ходорівського смітника» потрібно вирішувати. Проте, саме вирішення цього непростого питання має лежати в площині взаємодомовленостей і погодженням між владою і громадою, мешканцями, які живуть на цій території. Думаю, що так воно і станеться.

Треба говорити…

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин