Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Сніговий колапс…

Замети по два метри, відсутність доїзду до населених пунктів, у господарстві Богдана Деньковича сніг провалив склади, а породіллю із Которин доставляли в лікарню на «марсоході»…

От вам і глобальне потепління… Такої зими не пам’ятають вже давно. Попри заяви мужів від науки, що «світовий градус» росте, цьогорічна зима довела, що прогнози щодо природи – справа невдячна. Інша справа, що у них, у світі, чомусь готові до будь-яких катаклізмів, а ситуація у нас довела: поки що децентралізація тільки розбалансувала ту хитку систему, яка існувала, і сьогодні люди просто не знають, до кого звертатися, щоб щось вирішити.

Голови ОТГ не мають ні впливу на безпосередніх виконавців – дорожників, ні повноважень, ні техніки, щоб самому щось робити, ні коштів на це... Та й взаємодія із господарськими структурами на місцях бажає кращого, тому що задурно сьогодні ніхто з тих же фермерів працювати не буде.

Якщо говорити про збитки, то найбільше їх ці снігопади завдали господарству Богдана Деньковича із Пчан. Там завалило три сховища, за попередніми підрахунками, завдано збитків більше, ніж на півтора мільйона гривень. І дай Боже, щоб це вже був кінець, бо синоптики прогнозують подальші снігопади.

Якщо говорити про транспортне сполучення, то на сьогодні всі траси обласного значення «пробиті», час від часу їх перемітає, але дорожники, комунальники, емеесники, фермери, ті, хто має транспорт, якось дають цьому раду. На жаль, немає доїзду до всіх сіл на території Журавненської ОТГ. За сприяння голови Стрийської РДА Богдана Янка туди було скеровано техніку зі Сколівського автодору. Голова Василь Вітер повідомив, що станом на середу немає доїзду до Которин, Протіс, Лискова, Сулятич, Подорожного, Корчівки. В окремих населених пунктах просунута тільки центральна дорога. Вирішуються питання життєдіяльності: доставки продуктів і хліба, транспортування хворих.

У Ходорівській ОТГ станом на середу, як нам повідомила секретар Ходорівської міської ради Марія Гавінська, фактично не було повноцінного доїзду тільки до Вибранівки, Рудківців і Березина.

У Жидачівській і у Гніздичівській ОТГ до всіх населених пунктів є доїзд, техніка працює, замети час від часу просуваються.

Велику допомогу у ці важкі дні надають рятувальники, працівники служби надзвичайних ситуацій. Їх потужні пожежні і спецмашини витягували транспорт із заносів, пробивали дорогу, де було можливо, брали участь у транспортуванні хворих, проїзді «швидких». Як повідомив директор КП «Журавнівська міська лікарня» Ярослав Овсянецький, якби не ці хлопці і їх транспорт, медики ніяк не змогли б доставити породіллю з Которин. 16 лютого в селі Которини через снігові замети медики не змогли добратись до вагітної на 9 місяці жінки, тому звернулись за допомогою до надзвичайників. Як розповіла акушерка-гінеколог Журавнівської міської лікарні Зоряна Ковальська, 33-річну вагітну жінку, яка має супутнє захворювання, намагались госпіталізувати ще з 11 лютого. Але через метровий шар снігу «швидка» не могла заїхати в село. «Жінка перебувала у нас на обліку, вона з групи високого ризику. Термін вагітності – 37 тиждень, це її четверта вагітність. Оскільки у неї сечокам’яна хвороба, госпіталізувати її ми намагалися ще з четверга (11 лютого – ред). Але дороги не було, тому ми були змушені звернутися до рятувальників, щоб забрати вагітну в лікарню», – розповіла лікарка. Медиків до вагітної рятувальники привезли на всюдиході «Богун». Після огляду жінку вирішили забрати в лікарню. Всюдихід подолав майже 2 км засніженої дороги, після цього жінку пересадили в автомобіль і транспортували в медзаклад.

Доставляючи хвору із села Чижич до лікарні у Ходорові, рятувальники допомогли медикам і близько 1,5 км засніженою дорогою несли хвору 57-річну жінку до швидкої на ношах, після чого відбуксирували автомобіль медиків та супроводжували до Ходорівської міської лікарні.

Чи покращиться ситуація - стане вже відомо найближчим часом, і це залежатиме в значній мірі від того, як себе поведе природа. А що люди? Перш за все стихія показала, що відсутній якийсь єдиний координуючий центр, який мав би володіти ситуацією, інформацією всіх служб, органів влади і місцевого самоврядування різних рівнів.

Як нещодавно сказав один старий поважний голова колгоспу: «Тепер всі при телефонах, проводять відеоконференції і відеонаради, а у нас колись і снігопади були більші, і ситуації гірші й важчі, був дротовий телефон у кабінеті голови, а робота і організація роботи була на набагато вищому рівні… І за роботу «питали», і з роботи можна було «полетіти»…

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин