Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Трагедія у Жидачеві: дворічний хлопчик, залишившись без догляду рідних, згорів у хаті…

Ця страшна трагічна історія, яка сталася у Жидачеві, вже сьогодні отримала загальноукраїнський резонанс, і на другий день трагедії є чимало незрозумілого і запитань. Бо як могло статися, що маленька дитина, якій ще й немає трьох рочків, могла сама себе підпалити?

За словами поліцейських, виклик про те, що сталося, надійшов близько 9 ранку. Зателефонувала якась жінка, як потім виявилося рідна тітка Ірина, і повідомила страшну звістку: згоріла дворічна дитина її сестри… Прибулі на місце події працівники Жидачівського відділення поліції були шоковані: на ліжечку без ознак життя лежало обгоріле тіло дитини.

Як згодом констатують медики, смерть дитина настала від отриманих опіків і отруєння чадним газом. Єдиними свідками того, що сталося, були 6-річний братик і 4-річна сестричка Василька. За словами заступника голови Жидачівської РДА Тетяни Карабін, ця сім’я їй відома. Вона хоч і не перебувала на обліку у службі у справах дітей, але знаходилась в полі зору соціальних служб, бо потребувала підтримки і матеріальної допомоги.

До останнього в будинку, де сталася трагедія, проживало шестеро осіб: бабця, мама трьох дітей - Надя і її сестра. Мама Василька офіційно на сьогодні одружена, хоч батько реально проживає окремо, в Житомирській області. Саме загиблий Василько і 4-річна донька є його дітьми.

За словами працівників соцслужб, хоч ця сім’я і була матеріально малозабезпеченою, проте вела здоровий спосіб життя: діти ходили до школи і у дитсадок чистими, доглянутими, із освітніх закладів позитивні відгуки, всі старші члени родини працювали. Мама Надії з молодшою Ірою працюють на ЖЦПК по змінах. Сама ж Надія, мати трьох дітей, працює на підприємстві у Новому Роздолі. Для того, щоб потрапити на роботу, вона змушена близько п’ятої ранку виходити з дому на автобус. Як правило, у таких випадках з дітьми залишалися мама чи сестра.

Так мало бути і цього разу, але і мама, і сестра потрапили цього злощасного дня у нічну зміну і мали прийти о 8 ранку. Надія, залишаючи дітей, які спали, аж ніяк не сподівалася, що станеться біда. А що реально сталося, сьогодні ніхто сказати не може, бо коли молодша сестра прийшла додому, Василько весь обпалений, з обгорілим одягом лежав на підлозі без ознак життя, а двоє інших дітей були шоковані й налякані.

Зі слів 6-річного братика, вони «побачили, що Василько горить». Старшенький навіть воду лив на тліючий ще одяг і на малого Василька, який від болю, найімовірніше, був у шоці.

То як все ж таки дитина загорілася? Є дві версії. Перша – дитина, пробудившись дуже рано, підійшовши до буржуйки, де батьки розпалювали дрова газовою запальничкою, із необережності запалила на собі одяг… Щоправда, у такому випадку це був би великий біль, а якихось дитячих криків сусіди зранку не чули. Є й інша версія: для обігріву кімнати сімейство використовувало електричний тен. Не виключено, що хлопчина зранку змерз у холодній кімнаті і міг підійти погрітися. Хоч Іра каже, що тен не був включений...

За словами поліції, відкрито кримінальне провадження за 166 ст. КК, яка передбачає кримінальну відповідальність батьків від 2 до 5 років позбавлення волі за злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною.

У вівторок було засідання комісії з питань захисту прав дітей Жидачівської РДА, де вирішувалося питання про доцільність подальшого перебування дітей в сім‘ї. Сьогодні діти знаходяться у дитячому відділенні Жидачівської ЦРЛ.

У середу малого Василька похоронили. Невинна Божа душа вже на правді… А батьків, які недогледіли, чекатиме спочатку суд земний…

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин