Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Що показали місцеві вибори?

Давайте почнемо аналіз з області. На жаль, десять днів по  виборах ми так і не маємо «офіційної» картини, хто став обласним депутатом. Я  вже казав, що ЦВК треба «розганяти» за організацію цих виборів, а голів комісій, які «притримують» подання протоколів із мокрими печатками, заносити в «базу даних», щоб ці «політичні діячі» більше ніколи не мали права бути в комісіях… Якщо говорити про нашу територію, то до області вийшов повний «провал». Жодного представника ми не будемо мати в обласній раді. В минулому номері ми давали попередню інформацію, що проходить Андрій Чад, проте вона виявилася недостовірною.

Якщо говорити, чому такий плачевний результат, то треба об’єктивно сказати про кілька суттєвих моментів. По-перше, у підходах партій до формування списків «прохідних» кандидатів нічого з роками не змінюється: друзі, колєги, незрозумілі особистості і «кошельки»…

«Вождізм» процвітає, і «периферія», така як Жидачівщина, просто є засобом, щоб ті всі «діячі» проходили і приходили до влади… Ми просто – їх електорат «прохідного бар’єру»… По-друге, зовсім не зрозуміла позиція самих кандидатів, які, як правило, не були присутні при формуванні партійних списків і де-факто були поставлені перед цим самим «факто»… Приміром, як це сталося з «Громадянською позицією», яка в минулому скликанні фактично зробила потужну фракцію в обласній раді, провівши трьох депутатів, а на цих виборах прохідного кандидата Михайла Титикала поставили аж «непрохідним – 17» у списку… На що сподівався Володя Гірняк – не знаю, але це, мабуть, «лебедина пісня» для нього і для партії… А жаль, бо фактично кандидат Титикало був чи не єдиним реальним претендентом на проходження до області від нашого району. Це кажуть і цифри.

Тільки за результатами, які надала Жидачівська міська територіальна виборча комісія, до області за партії голосували так:

Загальна кількість виборців, які взяли участь в голосуванні – 6635

Кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними – 444 (6,69%)

Кількість голосів виборців, які підтримали територіальний виборчий список кандидатів у депутати від кожної місцевої організації політичної партії у межах територіального виборчого округу (частини територіального виборчого округу):

Говорячи про підтримку конкретних кандидатів, за яких голосували мешканці Жидачівської ОТГ, то голоси розподілились так:

М. Титикало  – 1358 «Громадянська позиція»

В. Гаврон  – 605 «Українська Галицька партія»

Є Гірник – 286 «Батьківщина»

В. Білас – 219 « Європейська Солідарність»

С. Синюра –177 «Народний Рух України»

А. Гентош – 142 «Удар»

М. Карпінський – 139 « Голос»

С. Козицький – 116 «Слуга Народу»

І. Тенюх – 115 «Свобода»

Решта кандидатів від партій набрали менше ста голосів. От тепер і задайте собі запитання: з якого такого перестраху наші люди за маловідомих не «своїх» кандидатів віддали стільки голосів? Продовжуйте й далі «бавитися» у партії і «списки»… Нам то дуже помогло…

Тепер, щодо виборів до Стрийського району. Мало того, що люди не розуміють донині, чи ми ще «живемо» в Жидачівському районі (бо дотепер ніхто юридичні адреси не змінював), чи вже район «зліквідований», вони не розуміють, для чого потрібна районна рада. Тому і вибори до районної Стрийської ради пройшли «якось так»…

Фактично, ті кандидати, які вирішили йти до «району», мають сподівання, що районна рада матиме вагу на території колишніх чотирьох районів, фінанси і майно, і цим всім вони будуть «керувати». Щоправда, голови громад вже нині заявляють, що жодного майна вони зі своєї території «Стрийській раді» не віддадуть. Незрозуміло і якими фінансовими ресурсами буде «оперувати» новообрана Стрийська районна рада.

Але, попри це все, нам цікаво, хто з «наших» пройшов у депутати. Тут теж ще до кінця не зрозуміло, бо на середу, 4 листопада, остаточного сприску прохідних із прізвищами конкретних людей не було. З того, що відомо попередньо, до районної ради проходять:

Марія Гучко – «Слуга Народу»

Ігор Михайленко – «Громадянська позиція»

Ігор Николин – «Батьківщина»

Ярослав Ягніщак – «ЄС»

Ігор Кос – «Удар»

Але, повторюся, станом на 4 листопада офіційних результатів ще не було. Рахують… Що стосується виборів депутатів до ОТГ, то тут вже все відомо, і фактично, навіть зважаючи на те, що інформацію ми отримували зі своїх джерел, а не від ТВК, списки тих, хто пройшов, сподіваємося, вже не зміняться. Хоч у нас всього можна очікувати…

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин