Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Першовересень у коронавірус: щасливі першокласники, трохи збентежені їх батьки і неповторні випускники…

Першовересень 2020 року запам’ятається вже тим, що не було традиційних лінійок: тільки першокласники і випускники… Загалом діти вже відвикли від школи: з середини березня – карантин. Таких довгих канікул, навіть попри дистанційне навчання, мабуть, не було ніколи.

Цього року моя дочка вже в  одинадцятому. Швидко біжить час. Тому першого вересня я в Опорному закладі «Жидачівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2».

Тут, як і всюди, за рекомендаціями Департаменту та Міністерства освіти відмовилися від традиційної шкільної лінійки. Але на подвір’ї школи з самого рання гамірно та чути сміх учнів. Діти після літніх канікул та карантинних трьох місяців навчання врешті повернулися до школи.

Чи не  найбільше хвилюються першачки, адже для них це початок шкільного життя та ще й досить незвичного через коронавірус. Вітання, привітання, священник окроплює тих, хто сьогодні вперше сяде за парти.

Звучить перший дзвінок, і всі по черзі, дотримуючись дистанції, заходять у школу. На вході міряють температуру. Батьків до школи не впускають. Виключення зробили лишень батькам першокласників. За словами директора Оксани Мальцевої, відділ освіти забезпечив школи термометрами для температурного скринінгу, дезінфікуючими засобами та одноразовими рушничками. Цього всього має стати на 2 місяці. «Перші два тижні навчального року – це тижні навчання в умовах пандемії. Ми вчимо дітей, що вони повинні мати маски, коли заходять до  навчального закладу, мусять продезінфікувати руки. Далі вони звично сідають у клас так, як пропонують тимчасові рекомендації на час COVID-19.

У дітей все просто, а в нас, вчителів, навпаки – все складно. Нам дуже важко, бо є страх, це подвійне навантаження на вчителів. Вони повинні підготуватися до уроку, перевірити, чи все добре з дітьми, проконтролювати, чи вони банально помили руки», – каже Оксана Мальцева.

А батьки і діти раді, що нарешті розпочався навчальний рік. Для працюючих батьків, для батьків, у яких двоє і більше дітей, дистанційне навчання – це трішки складно.

Та й саме навчання відрізняється. У класі вчитель може пояснити, дитина перепитати, якщо чогось не розуміє. Тому дуже задоволені, що навчання нарешті в школі. Для зручності і відповідно до рекомендацій МО у навчальних закладах скоригували під себе розклад уроків.

У Заболотівецькій ЗОШ 1-2 ст. навіть не  потрібно було робити додаткову дистанцію між учнями. Цього року у 1-му класі  – 6 дітей. «Загалом у школі навчатиметься 58 учнів, – ділиться враженнями від початку навчального року директор Ігор Михайленко. – Тому проводити уроки на  свіжому повітрі немає потреби, хоч три класи забажали вчитися надворі». Освітній заклад теж забезпечений деззасобами, одноразовими рушничками та термометром. Маски і все інше доведеться вишукувати самим. Педколектив скинувся, і придбали для працівників школи 1000 масок.

У гімназії імені О. Партицького, за словами директора Василя Благого, у першому класі 19  дітей. Відповідно до  рекомендацій Міносвіти пропрацьований алгоритм кількості входів–виходів у навчальному закладі. Працюють чергові. Загалом і вчителі, і діти дуже сумлінно поставилися до дотримання правил. Як і в  інших закладах, гімназія теж отримала від відділу освіти деззасоби. На запитання, хто відповідає за  коронавірус у школі, Василь Богданович відповів просто: «За все відповідають всі, а за всіх – директор».

Про заяви, якими школа знімає з себе відповідальність перед батьками за захворювання на коронавірус, наші директори не чули. (У Новому Роздолі дирекція школи «рекомендувала» батькам такі заяви підписати).

Впродовж днів, спілкуючись з освітянами, пробував дізнатися, що ж їх турбує напередодні початку навчального року. Перш за все – безпека. Важко збагнути, зрозуміти, що відбувається. Проводити урок у масці? Важко, адже весь час потрібно не лише дихати у масці, а й голосно, дуже голосно говорити, пояснювати. Крім того, вчитель має бути без маски, бо діти не сприймуть його в масці… На перервах у коридорах усі мають бути в масках: заходиш в школу в масці, потім йдеш на  урок, маску в  кабінеті знімаєш і відправляєш у смітник. Після уроку надягаєш нову, щоб перейти з одного кабінету до іншого, знову знімаєш, відправляєш туди, куди й попередню, проводиш урок. І так 5-6 разів на день. Немає контейнерів і угод на  утилізацію масок. Проста арифметика: 6 масок по 5 гривень…

На сьогодні немає конкретних вимог, визначених законом, стосовно того, як має діяти директор у зв’язку з коронавірусом. Є певні рекомендації, яких потрібно дотримуватись (по можливості), але це лише рекомендації. А відповідати директору треба буде не по рекомендаціях, а по Закону…

Нещодавно прочитав в  Інтернет інформацію, що у Мінфіні заявили: в нашій країні 36000 зайвих вчителів…

Судячи з того, що вчителі мають самі себе забезпечувати засобами захисту, чиновники вирішили: навіщо «зайвих» забезпечувати масками…

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин