Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жидачівська ОТГ: який вибір нас чекає?

Одним з основних напрямів реформи децентралізації було добровільне об’єднання територіальних громад. В тій чи іншій міри цим скористалися Гніздичівська, Новострілищанська та Ходорівська ОТГ, які зробили свій вибір (вдало чи не вдало - час покаже).

Жидачівська об’єднана територіальна громада свій перший вибір не зробила. І Кабінет міністрів України зробив за неї вибір – утворив Жидачівську ОТГ згідно з перспективним планом у складі міста Жидачева, Бережницької, Вільховецької, Зарічанської та Млиниської (крім сіл Голешів і Лапшин) сільських рад.

Місцеві вибори 25 жовтня 2020 року стануть для Жидачівської ОТГ першими виборами в такому форматі. Саме ця обставина вимагає від нас зробити правильний вибір, адже від новообраних депутатів (а їх кількість буде всього 26), міського голови, виконавчого комітету залежить організація структур управління новоствореної об’єднаної громади.

Нині на території майбутньої Жидачівської ОТГ налічується 82 депутати міської та сільських рад, один міський та 4 сільських голів, а маємо обрати 26 депутатів та одного міського голову.

Новизна (особливо для сільських виборців) полягає в тому, що вибори будуть проводитися на пропорційній основі, і ми найперше повинні обрати політичну партію. У бюлетені навпроти строки з назвою партії і прізвища нульового кандидата (це той, що очолює загальний партійний список) виборець повинен поставити відмітку у лівій частині віконечка. Після цього за бажанням виборця треба обрати прізвище кандидата і в другій половині (правій) написати під трафарет цифру (наприклад 02), під якою числиться ваш кандидат.

Підрахунок голосів будуть проводити 22 дільничі виборчі комісії згідно з бюлетенями по трьох територіально-виборчих округах, які визначає Жидачівська територіальна міська виборча комісія. Саме ця комісія буде встановлювати результати виборів до Жидачівської ОТГ.

Переможцями стануть ті партії, які отримали п’ять і більше відсотків голосів виборців, та кандидати з їх списків стануть депутатами об’єднаної громади.

Бюлетень для голосування за кандидата на посаду міського голови простіший. Тут будуть вказані прізвища кандидатів, навпроти яких потрібно поставити відмітку. Переможцем стає кандидат, який набрав найбільше відсотків голосів виборців (другого туру голосування для міст менше 75 тисяч виборців законодавство не передбачає).

Обраний міський голова стає фактично головою Жидачівської об’єднаної територіальної громади. Після завершення голосування та визначення результатів Жидачівська територіальна виборча комісія скликає першу сесію новообраної ради Жидачівської ОТГ, на якій оприлюднюються результати голосування та вручаються посвідчення міському голові і 26 депутатам.

Наступний вибір посадових осіб та виконавчого комітету здійснюють міський голова та депутати. Зокрема, із числа депутатів за пропозицією міського голови обирається секретар ради. Далі міський голова формує виконавчий комітет міської ради, до якого не можуть входити депутати міської ради (крім секретаря ради).

Крім того, за пропозицією міського голови депутати затверджують кандидатури на посади першого заступника і заступників міського голови, секретаря виконкому та старост чотирьох старостинських округів (колишніх сільських рад). Ці всі особи за посадою включаються до складу виконавчого комітету.

Як бачимо, старости затверджуються міською радою, а не обираються на виборах у старостинських округах, як було передбачено попереднім законодавством. Староста має відстоювати інтереси округу та забезпечувати виконання рішень міського голови, виконавчого комітету міської ради.

І останній етап організаційних питань - це формування постійних депутатських комісій, обрання їх голів. А також важливо закріпити депутатів за відповідними населеними пунктами, щоб виборці могли знати свого депутата та звертались до нього за потребою.

Ярослав ГАВРИЛЬЧУК,

м. Жидачів.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин