Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Один день лікування на коронавірус обходиться більше як у півтори тисячі гривень…

«У районі купа хворих на коронавірус, вся лікарня «забита», а ви пишете про якісь «зелені зони» і подаєте по одному хворому…»

Приблизно такі телефонні дзвінки, електронні листи та фейсбучні дописи отримуємо останнім часом від наших читачів. Щоб багато не говорити, запросили для відвертої розмови директора Жидачівської ЦРЛ Людмилу Яремцьо.

– Отже, Людмило Володимирівно, чи відповідає правді те, що, як кажуть люди, «лікарня забита хворими»?..

– Не знаю, що ви вкладаєте в поняття «забита», але якщо по факту, то на середу, 12 серпня, у  ЖЦРЛ із підозрою на коронавірус перебуває 23 хворих, у трьох з яких діагноз підтвердився. Всі вони знаходяться у нашому терапевтичному відділенні, яке ми переобладнали під корпус для цієї категорії хворих.

– Що означає «з підозрою»: вони хворі чи ні?

– Щоб було зрозуміло, поясню: всі, у кого сімейні лікарі виявляють симптоми коронавірусу, а  це в  першу чергу висока температура, задуха, запалення легень, яке ми виявляємо рентгенологічно, скеровуються на ПРЛ-тести. Тільки позитивний тест дає підставу говорити, що людина хвора на  коронавірус. Встановлення діагнозу COVID-19 триває 6–7 днів. У цей час хворі перебувають на лікуванні у статусі «з підозрою». Сподіваємося, що із включенням нашої медустанови до мережі лікарень «другої лінії» для лікування хворих на COVID-19 цей термін встановлення діагнозу через ПЛР-тести скоротиться до 3 днів.

– З якими характерними симптомами сьогодні звертаються люди з підозрою на  коронавірус до сімейних лікарів?

– Майже у 50% це висока температура і задуха. Щоденно наші два сімейні лікарі приймають по 20–30  хворих. Щодня робимо більше 20 рентген-знімків. У зв’язку з тим, що пішла така симптоматика, дуже важко проводити диференціацію захворювання. Тобто не всі, хто має температуру чи задуху, мають коронавірус. Буває, що це лише бронхіт, пневмонія.

– Чи означає те, що Жидачівську ЦРЛ визначили як лікарню «другої лінії» для лікування хворих на COVID-19, що до нас возитимуть хворих з усієї області?

– У першу чергу ми обслуговуватимемо пацієнтів з нашого району. Але, як ви знаєте, у нашому закладі розгорнено стаціонар для 50 хворих. З яких регіонів вони поступатимуть – буде визначено наказом департаменту охорони здоров‘я. Сьогодні вже є один хворий із Мостиського району.

– А як щодо фінансування і забезпечення медикаментами?

– Поки що все за наш рахунок. Надалі підпишемо угоду з НСЗУ, і на це мають виділятися кошти. Сьогодні все прораховуємо. Створено 4  бригади медиків, у  кожну з яких входять лікар-анестезіолог, 2 лікарі-терапевти і по троє медиків середнього і молодшого персоналу на одного лікаря. Ми акумулювали свої засоби індивідуального захисту медперсоналу. На два тижні має вистачити.

Є велика проблема з медикаментами, тому 99% з них фактично медикаменти треба купляти самим, на жаль.

– Медперсоналу передбачені якісь доплати?

– Передбачено, але після того, як надійдуть кошти від НСЗУ.

– Добре, скажіть чесно: скільки медиків захворіло у вашому закладі на коронавірус?

– Десять.

– Скільки коштує день лікування хворого?

– Від 1,5 тис грн і більше, в залежності від складності. Хворим, які потрапляють до нас на лікування, ПРЛ робиться безкоштовно. Ліки в основному всі за рахунок пацієнтів.

– На вашу думку, якого розвитку слід нам чекати?

– Якщо чесно, то збільшення кількості хворих у геометричній прогресії. Люди стали надто безпечними, перестали дотримуватися карантину, нехтують індивідуальними засобами захисту. Враховуючи те, що ви надаєте мені можливість звернутися до мешканців району, хотіла би попросити: без зайвої потреби не приходьте в поліклініку. Якщо є необхідність – телефонуйте до своїх сімейних лікарів.

Якщо є якісь скарги, телефонуйте мені особисто: 0677826004. І дуже прошу, поставтеся до  цієї хвороби з серйозністю та відповідальністю. Ціна питання – ваше життя…

Розмовляв Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин