Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Свіча вийшла на заплави і спадає, а Дністер лише набирає обертів

Дорога на с. Монастирець. Фото надано Андрієм Басарабом
Дорога на с. Монастирець. Фото надано Андрієм Басарабом
Ріка Свіча подолавши свій критичний рівень у 4 м вийшла на заплави затопивши щонайменше 7 населених пунктів, сільгоспугіддя, городина території Журавнівщини. Вода в її руслі вже пішла на спад. Натомість ріка Дністер наближається до свого критичного рівня у 7,2 м. Під загрозою частина Ходорівщини.
23 червня внаслідок проходження грозового фронту над територією області, який супроводжувався поривами вітру до 20 м/с, випадання опадів у вигляді значних дощів, завдано значної шкоди житловим будинкам, присадибним ділянкам та дорогам.
Внаслідок несприятливих погодних умов на території Львівської області (Стрийського, Жидачівського, Старосамбірського районів) підтоплено 110 житлових будинків, 110 підвалів житлових будинків, 168 присадибних ділянок, 2 продуктові магазини, 1 недіючу школу, 1 ветеринарний пункт, 1 клуб-бібліотека, 111 господарських споруд, підтоплено 4 ділянки доріг, та 1 ділянка дороги пошкоджена, підтоплено 114 га сільськогосподарських угідь та 150 криниць.
Протягом минулої доби підрозділами ДСНС врятовано 3 особи, перевезено 122 особи, з них 2 дітей, здійснено буксирування 3 легкових автомобілів. Проведено відкачування з 6-х підвалів житлових будинків (відкачано 236 куб.м води), інформує Головне управління ДСНС України у Львівській області.
За інформацією рятувальників у Жидачівському районі внаслідок розливу р. Свіча підтоплено в с. Демівка 3 житлових будинки (люди не проживають) та 12 присадибних ділянок. У с. Мельничі підтоплено 12 присадибних ділянок. Підтоплено дорогу "Жидачів - Калуш" довжиною 600 м (50 см води), дорогу "Мельничі-Заріччя" довжиною 1000 м (1 м води).
У с. Володимирці підтоплено 10 присадибних ділянок, катамараном Славської ПРЧ з будинку перевезено в безпечне місце 2 осіб.
У с. Подорожне підтоплено 1 житловий будинок, 1 господарська будівля, 8 присадибних ділянок, 8 криниць.
В с. Лютинка підтоплено 8 присадибних ділянок. Також постраждала Дубравка.

Відео надано Андрієм Басарабом. (Перехрестя доріг с. Монастирець - с. Мельнич - с.м.т. Журавно)

У смт. Журавно підтоплено підвал п'ятиповерхівки, кілька подвір'їв приватних будинків. Така інформація на 12 год 24 червня.
Як розповів начальник ДПРЧ-16 Жидачівського районного відділу головного управління ДСНС України у Львівській області Богдан Міцяк, на ранок, 24 червня, вода в ріці Свіча ще прибувала, але вже ближче до обіду почався її спад. Вода піднялася вище критичного рівня, 4 м. Від Мельнич і до Зарічного все вводі, Подорожне, Володимрці, Лютинка. Рятувальники допомагають людям з переправою.
Зараз вся увага зосереджується на Дністрі там вода починає підніматися й досягла вже позначки понад 7,05 м.
За словами рятувальника, найбільше потерпатимуть Букавина, Бортники. Там чергують і моніторять ситуацію працівники ДПРП-46 м. Ходорова.
Фото надано Іриною Камінською - с. Мельничі
Фото надано Іриною Камінською - с. Мельничі
Розвиток подальшої ситуації залежатиме від атмосферних опадів та рівня підняття води в ріках на Сколівщині-Стрийщині. Зараз ситуація стабілізувалася. Та все ж рятувальники готуються до найгіршого. На запитання чи може повторитися ситуація 2008 року, кажуть, що 50 на 50 відсотків.
Прогнози синоптиків невтішні, дощі не покинуть наші терени щонайменше тиждень. Очікується підняття рівня вони в ріках ще на 1,5 метри. Зазначив у коментарі журналістам начальник Жидачівського відділення ДСНС Володимир Мирошкін. За його словами, відповідними службами ведеться моніторинг дамб, укріплень, надається допомога жителям постраждалих населених пунктів. Так, 23 червня евакуйовано кілька людей, зокрема й особу з інвалідністю із підтоплених домогосподарств у безпечне місце. Також сьогодні, 24 червня, рятувальники допомагають людям та автомобілям долати підтоплену ділянку дороги. Також допомогли абітурієнтам, які 25 червня складатимуть ЗНО, виїхати із підтоплених населених пунктів.
У районі працює 45 осіб особового складу ДСНС. Окрім місцевих підрозділів Жидачева, Журавна, Ходорова задіяні рятувальники зі Сколого, Славська, Львова. Окрім важкої автомобільної техніки, як от ЗіЛ, пожежні машини рятувальник використовують і плавзасоби — катамарани, човни.
Оскільки Жидачівський район один із особливопаводконебезпечних регіонів Львівщини тут зосереджена особлива увага рятувальних підрозділів.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин