Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Хто причетний до “захоронення” львівського сміття поблизу Жидачева?

21 травня поліція і прокуратура Львівської області заявили про викриття схеми розкрадання бюджетних коштів, призначених для вивозу та утилізації львівського сміття. За даними слідства, принаймні дві львівські сміттєві компанії отримували з бюджету кошти за вивезення сміття на далекі відстані – на сміттєзвалища у Київській, Житомирській та інших областях, а насправді незаконно скидали відходи біля Жидачева.

Як повідомила прокурорка Львівщини Ірина Діденко, частину сміття, яке відповідно до документів мало бути вивезене до міста Тетіїв на Київщині, насправді скинули на державних землях сільськогосподарського призначення за 5 км від міста Жидачів.

За даними прокуратури, у цій справі проводять 23 обшуки в перевізників, а також на фірмах, що надають послуги з вивезення і утилізації, та у Львівській міськраді.

Як повідомили у прокуратурі, наразі є підозра про причетність до схеми керівника комунального підприємства «Журавноводоканалсервіс». Керівнику оголосять підозру за ст. 239 КК України (забруднення або псування земель).

Як тільки про це стало відомо, Жидачевом поповзли найрізноманітніші чутки про причетність посадових осіб міської ради до цього. Ми звернулися безпосередньо до мера Володимира Левка. Ось що повідомив голова міста:

- Дійсно, підрозділами обласних і районних служб поліції, представниками екологічної інспекції Львівської області 21.05.2020 р. на території міста Жидачева та прилеглих територій проводились слідчі дії щодо незаконного захоронення твердих побутових відходів.

Найперше інформуємо, що захоронення відходів відбувалося на території, яка належить Бережницькій сільській раді. Завіз проводився із вул. Оболонь через земельну ділянку колишнього паливного складу, яка знаходиться у користуванні ПП «Торговельно-Логістичний Центр».

Для проведення слідчих дій, згідно зі зверненням представників Жидачівського відділення поліції, на вказане місце було направлено екскаватор Жидачівського МВУКГ у розпорядження слідчих. Жодного відношення до розвантаження та захоронення відходів міськкомунгосп не має і ніяких злочинних вказівок не виконував.

Що стосується діяльності сміттєзвалища в м. Жидачеві, яке належить ПАТ « Жидачівський ЦПК» і перебуває частково у користуванні (в оренді) Жидачівського МВУКГ, необхідно зазначити наступне: всі дії по захороненню ТПВ на цьому сміттєзвалищі проводяться відповідно до укладених договорів із дотриманням вимог законодавства про поводження з відходами та з оплатою належного екологічного податку. Користуються цим місцем видалення відходів насамперед ПАТ «Жидачівський ЦПК» (промислові відходи), ПАТ «Кохавинська паперова фабрика» (промислові відходи), комунальні служби м. Жидачева (побутові відходи) та навколишніх населених пунктів (у т.ч. смт. Гніздичів), а також здійснюється періодично захоронення ТПВ, утворених в м. Львів, згідно з укладеними договорами, в незначних обсягах.

Дійсно, в минулі роки мали місце факти загоряння (через високу температуру повітря) колишніх промислових відходів комбінату. Спалювання твердих побутових відходів зі Львова, Жидачева чи Гніздичева жодного разу не проводилось.

В обласній прокуратурі повідомили, що вже найближчим часом дадуть більш детальну інформацію про те, хто ж все-таки причетний персонально до «захоронення» біля Жидачева львівського сміття.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин