Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Рік народу зі своїм слугою

Один рік – малий термін, щоб зрозуміти те, яких змін прагне Зеленський. Ясно одне: поки що він «ламає» або його в цьому переконують... Як виглядав президент на прес-конференції? Думаю, якщо б це були зйомки «95 кварталу», йому б ця «серія» не сподобалася: без сценарію, навіть Зеленському імпровізувати важко… Бракує досвіду і впевненості.

УЖЕ НЕ "ОДНОРАЗОВИЙ"

Як і передбачалося, бажання Зеленського стати президентом на один термін розтануло вже за рік. Сьогодні Володимир Олександрович думає вже про другий термін. Видно, влада – гарна жінка, і вона, як добре вино, з часом подобається все більше. Сам же Зеленський мотивує це «достойними рейтингами всенародної любові». Судячи з цього, нічого не змінюється в державі: ті, хто перебуває коло «тіла гаранта», й надалі шепчуть йому на вухо, що він – найкращий…

КОЛИ РОЗПУСТЯТЬ ВЕРХОВНУ РАДУ

Зрозуміло, що в значній мірі «політична» доля Зеленського залежить від того, наскільки довго збережеться «монобільшість» у парламенті. Щоправда, з кожним днем керувати цією «ручною більшістю» стає важче. «Гуртки за інтересами», що створилися у самій політичній силі «слуги народу», куруються людьми, які вимагають конкретної компенсації за позитивні рішення у стінах Ради. Це показали кілька останніх знакових голосувань по «антиколомойському» закону та закону по землі, коли в побоюванні, що голосів «слуг» не вистачить, довелося залучати того ж Порошенка та інші групи у Раді. Тобто президент «винен»… Чи розпустить він Раду? Думаю, що добровільно ніколи, бо в іншому випадку це стане і його «політичною смертю»…

КОЛИ ПОСАДЯТЬ ПОРОШЕНКА

Володимир Олександрович сам заклав міну сповільненої дії у своє президентство. Як малодосвідчений політик він анонсував «посадки попередників», включаючи самого Порошенка. Зрозумілим на сьогодні є те, що в нього з цього приводу інша позиція, але куди подінешся, коли на кожному кроці чути: «коли?»… Більше того, не секрет, що сьогоднішня політична залежність Зеленського від позиції «сильних світу цього» як у політичному, так і фінансовому аспекті буде зв’язувати Зеленському руки. Бо що буде робити Володимир Олександрович, посадивши Порошенка, коли у США перемогу на виборах здобуде Байден?..

БУДЕМО МІНЄТИ...

Володимир Зеленський анонсував кадрові рішення для голів обласних держаних адміністрацій та РДА після завершення боротьби зі спалахом коронавірусної хвороби COVID19. Фактично Зеленський визнав провальною кадрову політику і впродовж всієї зустрічі наголошував про «кадровий голод». Враховуючи таку його позицію, можна говорити, що Зеленський продовжує йти стезею своїх «попередників»: головне - не фаховість, а особиста відданість. Бо чого-чого, а розумних кадрів різних рівнів у нас завжди вистачало, але вони все були «не ті»…

ЩО ЗЕЛЕНСЬКИЙ СТАВИТЬ СОБІ У ЗАСЛУГУ?

Курс долара, вартість бензину і менші платіжки за газ. Тут, як кажуть, без коментарів, бо Володимир Олександрович ще до сьогодні, вочевидь, не зрозумів: якщо зміниться світова кон’юнктура цін на нафту – не знаю що придумуватимуть його «шефіри» на наступній прес-конференції…

ВІЙНА НА СХОДІ

Основним для Зеленського у цьому питанні й надалі є звільнення військовополонених і цивільних. Також президент повідомив, що Кучма попросився у «відставку», проте, у зв’язку із ситуацією, що склалася, це питання поки відклали. «Що стосується «просто припинити стріляти» – це складний процес. Я ніколи не закликав, щоби наша армія не відповідала. Я хотів показати всьому світу – і зараз ми це робимо, – що у нас дуже міцна армія, але ми не провокуємо, ми боремося за нашу країну. Якщо по нас стріляють, ми будемо відповідати. Але першими стріляти не будемо. Якщо та сторона просто припинить стріляти, відповідно до наших Мінських домовленостей в Нормандії, усе б закінчилося. Але вони не знають, що з ними тоді буде. Єдиний вплив на них (бойовиків) має Російська Федерація». Виходячи з цього, Зеленський готовий особисто зустрітися з президентом Росії, якщо Мінські переговори щодо Донбасу не дадуть результату, і дає собі ще рік, щоб домогтися успіхів на переговорах у Мінську.

МЕДИЦИНА

«Перший етап медичної реформи непоганий, а другий потрібно переглянути. COVID-19 показав, що реформи не вийшло. Ось чому я кажу, що треба переглядати реформу», – розповів Зеленський. Незрозумілим залишається питання, як переглянути: повернутися до «старого» чи пробувати знову «створювати ровер»?

ПРО КОРОНАВІРУС

«Сьогодні статистика в Україні гарна. Статистика нам дозволяє деякі етапи пом’якшення карантину переносити». «У мене є реальна інформація про ситуацію з COVID-19 на окупованих територіях. У нас є реальна кількість людей, яких вони там ховають без закону, на яких немає ніяких засобів захисту». «Ми пропонували гуманітарну допомогу людям (на окупованих територіях – УП) – вони не беруть, прикриваючись, що у них все є. У них нічого немає – інфекційних лікарень, достатньої кількості засобі захисту. Я зміг напряму домовитися з Червоним Хрестом, і тоді вони запустили гуманітарну допомогу від Червоного Хреста».

ПРО ОЛІГАРХІВ

«Я будую відносини з людьми так, як я можу, і так, як я хочу. І поки я будую свої відносини, як я хочу, я буду незалежним… від фінансових груп і олігархів. Я не є лобістом їхніх інтересів. Вони не можуть натиснути на мене, щоб поставити ту чи іншу людину на посаду. Мені здається, вони навіть не хочуть, чи бояться, чи розуміють, що немає сенсу в тому, щоб мені це пропонувати. Десь воно пролазить іноді. Тому коли мене запитують, чому ми когось звільняємо, – іноді з таких причин. Не тільки поповнення бюджету. Іноді знаємо, від кого прийшов». «Зі мною, напевно, не можна домовитися тільки про дуже важливі речі: Донбас – давайте вкладати гроші в території, які зараз не окуповані. Тут я з ними говорю – і вони готові вкладати свої гроші. Я готовий говорити з бізнесом і олігархами «давай будувати лікарні». Що я можу для них за це зробити? Тільки рівні правила. Я хочу, щоб вони жили і працювали за законом».

ДОЛЯ АВАКОВА

За справу Гандзюк і Шеремета відповідальний Арсен Аваков. Це означає, що президент в активному пошуку «нового міністра». Цікаво, що з цього приводу думає Аваков?

ЩО НАСТОРОЖИЛО...

“Питання мови в Україні – штучне. Справедливість повинна бути для всіх. З мовними квотами на телебаченні потрібно навести порядок”, – заявив президент. Що має на умі гарант? «Мені здається, що між владою і журналістикою не можна переходити на особистості, не можна порушувати закон, ким би ми не були (...) Мені здається, що пан Ткач (розслідувач програми «Схеми» ) цей баланс порушив, при всій повазі до журналістів». А це про що?..

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин