Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Вступна кампанія-2020: що треба знати абітурієнтам

Коронавірус сплутав все і вся, і хоч потроху світ відходить від цієї «зарази», у батьків і учнів, яким цього року вступати у ВНЗ, проблеми тільки розпочинаються. І у всіх запитання: як і коли буде відбуватися ЗНО у цьому році?

З 12 березня навчання українських школярів проходить в онлайн-режимі. Повернення учнів за парти в цьому навчальному році вже не буде. Ще 16 квітня профільне міністерство написало роз’яснення керівникам обласних департаментів освіти, керівництву шкіл, як можна закінчити навчальний рік. У документі написано, що школи повинні завершити навчальний рік відповідно до структури, визначеної закладом на початку навчального року, а також з урахуванням виконання календарно-тематичних планів. Відомо, що в 2020 році навчальний рік планували закінчити 29 травня.

У роз’яснювальному листі МОН даються рекомендації, як дистанційно оцінити знання учнів, яким чином провести контрольні роботи за ІІ семестр і річні. Також рекомендується виставити оцінки в табелі учням 1-8-х і 10-х класів і відправити їм документ електронною поштою або іншими способами не пізніше 15 червня 2020 року. А сам документ школярам видадуть у вересні. Крім того, у школах рекомендують не проводити свята останнього дзвоника та випускні вечори. Відомо, що державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів у 2020 році – скасована. Видача атестатів випускникам 11-х класів почнеться не  раніше серпня, а можливо і в другій половині вересня.

Дати проведення ЗНО в  Україні будуть прямо залежати від термінів закінчення карантину, про це 23 квітня заявили в МОН. Якщо карантин закінчиться до початку червня, то основні сесії ЗНО пройдуть в період з 25 червня по 17 липня 2020 року. Відповідно, результати будуть оголошені не пізніше 31 липня 2020 року.

У разі продовження карантину до початку серпня, ЗНО проведуть з 17 серпня по 4 вересня 2020 року. Результати оголосять до 17 вересня 2020 року.

Додаткові сесії ЗНО можуть провести 28 липня-11 серпня 2020 року або 22 вересня - 6 жовтня 2020 року. Інформація про те, коли буде проведено пробне ЗНО, з’явиться не пізніше 21 травня 2020 року.

Формат і процедура ЗНО в 2020 році змінені не будуть. За правилами, під час тестування в приміщенні перебувають 15 учнів і 2 інструктори, а дистанція між ними і так становить необхідних під час карантину 1,5 метра. У МОН сказали, що забезпечать соціальну дистанцію біля входу в приміщення, щоб уникнути стовпотворіння людей. Учасники ЗНО будуть забезпечені засобами індивідуального захисту і антисептиками, а приміщення планують провітрювати і дезінфікувати. У МОН заявили, що кількість тестів і їхній зміст міняти не будуть. Проаналізувавши завдання, фахівці дійшли висновку, що кількість тих, які засновані на матеріалі, що вивчається в квітні-травні в 11 класі, мізерно мала, тому змінювати завдання нераціонально. Випускники, як і в попередні роки, можуть скласти тести з чотирьох предметів.

Багато років вступна кампанія до ВНЗ починалася у липні. В цьому році цього точно не  відбудеться. У МОН зазначили, що при найкращому розвитку подій старт реєстрації електронних кабінетів (е-кабінет) для вступу дадуть 1 серпня 2020 року, в гіршому – 25 вересня 2020 року. Реєструватися можуть не тільки випускники 11-х класів, а й бакалаври для вступу до магістратури. З 2019 року творчі конкурси та вступні іспити у ВНЗ проводять до прийому документів. Цього року практика продовжиться, і за умови старту вступної кампанії 1 серпня їх проведуть 1-12 серпня або 25 вересня – 3 жовтня (якщо реєстрація почнеться з 25 вересня). Прийом документів до ВНЗ розпочнеться не раніше 13 серпня і триватиме до 22 серпня 2020 року. У разі старту вступної кампанії 25 вересня прийом документів запланований на 4-13 жовтня 2020 року. Інформація про зарахування на державні місця буде 1 вересня 2020 року або 23 жовтня 2020 року. Навчальний процес у ВНЗ почнеться не раніше 15 вересня 2020 року, а при несприятливому розвитку подій – 2 листопада 2020 року. За словами т. в.о. міністра освіти України Любомири Мандзій, дати етапів проведення вступної кампанії рекомендовані, а органи місцевого самоврядування можуть змінити терміни подачі документів до ВНЗ.

У 2020 мінімальний прохідний бал для зарахування до ВНЗ на бюджет становить 125 балів, водночас абітурієнти можуть подати 5 заяв на будь-які спеціальності. Вчитися можна на кількох спеціальностях одночасно, в різних вишах, але за держзамовленням тільки на одній. Цього року вводять систему держзамовлення на підготовку молодших бакалаврів як на ступінь вищої освіти. Для цих абітурієнтів для участі в конкурсі поріг в 125 балів діяти не буде.

в медичний ВНЗ для вступу на спеціальності Педіатрія, Стоматологія і Медицина з другого і третього конкурсних предметів прохідний бал, як і в минулому році, становить 150 балів;

• для отримання ступеня магістра за  спеціальністю Фармація, промислова фармація необхідно набрати мінімум 130 балів;

• на  спеціальності Право, Публічне управління та адміністрування, Міжнародні відносини прохідний бал становить 140 балів.

З інших нововведень – прийом документів на бакалавра за результатами ЗНО 4-х років до: 2017 року, крім іноземної мови, 2018-2020-х років з усіх предметів. При цьому в одному пакеті можна подавати сертифікати різних років. Ті, хто вступає на бакалаврат на основі диплома молодшого спеціаліста, повинні обов’язково надати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. А якщо планується вступ на спеціальність Економіка або Управління та адміністрування, Публічне управління та адміністрування, необхідно надати додатковий сертифікат ЗНО з математики або історії України (на контрактну форму).

У минулому році вперше була введена система єдиного широкого конкурсу. Її суть полягала в тому, що бюджетне місце на медичні спеціальності у ВНЗ, які підпорядковуються МОН та МОЗ, отримував абітурієнт із кращим балом. У 2020 році такий експеримент чекає заклади ДФС і Міністерства культури, молоді і спорту.

У 2020 році є і нововведення щодо спеціальностей, які підпадають під ЄВІ (єдиний вступний іспит) з іноземної мови за технологією ЗНО на магістратуру, а сам їхній перелік збільшиться. Так, кількість спеціальностей розшириться до більш ніж 80. На спеціальності Право і Міжнародне право абітурієнти здають ЄПВІ (єдиний професійний вступний іспит) з права і загальних юридичних компетентностей. З цього року планують розширити можливості для абітурієнтів з особливими освітніми потребами. ВНЗ повинні забезпечити їм необхідні умови для проходження іспитів.

Підготував Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин