Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Жидачеві небайдужі рятують безпритульних тварин

17 серпня відзначають Всесвітній день безпритульних тварин. Ця дата з’явилася у календарі у 1992 році за підтримки Міжнародного товариства з прав людини, однак вперше в Україні її відзначали у Києві минулого року. Цей день вважають не святом, а причиною для нагадування про існування такої проблеми. Ми намагалися дізнатися, як її вирішують у нашому районі і чи взагалі робляться такі спроби.

 

Ця історія, насамперед, про небайдужих людей, які люблять тварин, а бездомних зокрема. Проте любов буває різна і проявляється по-різному: дехто любить віддалено та осторонь спостерігаючи, а інші намагаються довести свою любов добрими справами. Героїні сьогоднішньої історії – небайдужі люди, які віддають свою любов і турботу, не чекаючи на визнання та користь для себе. Ірина та Катерина Мацуки, Галина Завадовська, Наталія Дяків, Галина Волошин, Інна Шминець, Валентина Оголюк та Оксана Підлісецька – це справжні героїні та рятівниці безпритульних тварин у Жидачеві. Ці жіночки прокидаються та засинають з думкою про собак і котів, яких доля не обдарувала стати домашніми улюбленцями.

 

Щодня, за будь-якої погоди, у свято чи будень жінки завзято готують їжу та докладають зусиль, щоб дістатись до кожного безхатька, що живе на вулицях їхнього міста. Саме вони беруть на себе відповідальність за лікування хворих тварин, оскільки коштів на професійне лікування не вистачає. Поодинці чи разом жінки невтомно ось уже близько 7 років піклуються про тварин.

Кожна захисниця має свою історію допомоги: хтось змушений прихистити 25 котиків у двокімнатній квартирі, хтось з 75-річною мамою довгі 15 років допомагає та водночас просить допомоги.

За цей довгий період часу вони бачили нерозуміючі погляди та чули неприємні й засуджуючі слова у свою адресу. Вони пам’ятають масові отруєння, навмисні вбивства і побиття беззахисних тварин. Вони знають, як це віддавати пів зарплати на корми і ліки, брати в борг заради важкого лікування після чергової «чистки». Ці люди знають, як це просити допомоги та не бачити у відповідь не те що вдячності, але хоча б розуміння. Попри все це на волонтерських засадах жидачівки продовжують кожного дня віддавати свою турботу, час та кошти тваринам-безхатькам.

Та світ не без добрих людей, тому надходить допомога як фінансово, так матеріально й фізично. Систематично підтримують безпритульних тварин Оксана Матура, Андрій і Орест Щербакови, Ігор Гентош, Галина Герман, Христина і Руслан Козаки.

Саме завдяки небайдужим людям з’являються будки для собак, корми, м’ясо та кошти. Готові містяни при потребі відвезти тварин до спеціалістів на лікування чи обстеження у Львів. Також із вдячністю говорять захисниці й про деяких ветлікарів, працівників аптек, які роблять знижки та безкоштовно дають потрібні ліки безпритульним тваринам.

Важливою подією для усіх зоозахисників Жидачева стало створення у Facebook групи «Безпритульні хвостики Жидачівщини» у квітні цього року. З того моменту в групі налічується близько 180 учасників, деякі з них допомагають. Завдяки групі у соціальних мережах вдається знаходити й нових хазяїв.

Перед тим, як віддати тварину в нову домівку, учасниці спільноти спілкуються із новими господарями, турбуються про те, щоб собаці чи коту не шкодили на новому місці. Від початку року вдалось прилаштувати 16 собак і 9 котів. Бувало й таке, що тварин повертали назад. Але вони звикли й до такого, тому розраховують на власні сили та не полишають пошуки нових дбайливих власників для своїх підопічних.

Неодноразово проблему безпритульних тварин у м. Жидачеві зоозахисниці порушували й у стінах місцевої мерії. Зокрема зверталися за допомогою до міської ради, щоб підшукати покинуте, занедбане приміщення та територію для облаштування притулку для тварин. Також просять облаштування огорожі і вольєрів, щоб собаки не бігали містом. Зі створенням такого притулку, переконані ці жінки, зменшиться кількість собак, які гинуть під колесами автомобілів. Жінки розуміють, що з часом збільшуватиметься кількість безпритульних, яких будуть їм підкидати, але вірять одночасно й у те, що з’являтиметься більше охочих прихистити собак чи котиків.

З нетерпінням чекають зоозахисниці, коли ж проведуть обіцяну стерилізацію безпритульних тварин, заявку на яку подали ще в лютому, а в міській раді запевнили, що відповідний договір вже майже укладений.

Також жінки сподіваються, що все ж вдасться знайти велосипед, оскільки це полегшить розвезення їжі для тварин аж на околиці Жидачева, бо пішки це робити виснажливо.

Учасники спільноти «Безпритульні хвостики» просять жителів міста не отруювати тварин та не лякати і не травмувати їх вибухами петард. Якщо деякі містяни нас не підтримують, то хоча б не заважали нам робити свою справу, кажуть мої співрозмовниці. Також звертаються до батьків, щоб проводили з дітьми розмови стосовно поводження із безпритульними тваринами.

Сподіваємося,проблема безпритульних тварин у Жидачеві та й районі вирішиться. Нас та зоозахисниць тішить той факт, що є люди, які цю проблему бачать та вживають заходи, щоб хоча б звести її до мінімуму. Головний ворог у кожній справі - байдужість.

Христина ДОНЧЕНКО.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин